Levski a început controlul pe solul cipriot cu o remiză, iar jucătorii Slavisha Stoyanovich au făcut 1: 1 cu UFA rusă.

levski

Meciul nu a oferit cine știe câte poziții de gol, deoarece ambele goluri au venit după poziții statice. A fost atrasă atenția asupra testului de conducere în echipa Sofiei Jordan N'Cololo.

Jucătorul ofensiv a jucat 45 de minute pentru Levski, în care a marcat un fault magistral și câteva pase bune în față.

VIZIONAT ÎN DIRECT: Levski - UFA 1: 1, fault magistral al lui N'Cololo!

Vedeți progresul întâlnirii în câteva minute

Levski a fost complet stăpân pe teren în prima repriză - au controlat mai mult mingea, au acționat în jumătatea adversă, dar le-a fost greu să creeze poziții de poartă.

Jordan N'Cololo a încercat să efectueze de la distanță după puțin mai mult de 10 minute de joc, dar portarul rus a fost atent și a salvat.

Cu toate acestea, jucătorul ofensiv al lui Levski s-a deschis puțin mai târziu!

În minutul 20 N'Cololo a stat în spatele mingii într-un fault și cu o performanță magistrală la bara laterală marcat pentru 1: 0!

Puțin mai târziu, Olivier Till a scăpat de Ivaylo Naidenov, dar dintr-o poziție excelentă nu a găsit contururile ușii lui Nikolai Mihailov, care a păstrat în prima repriză pentru "blues".

La un nivel decent, un alt jucător care a repetat în echipă - Magnar Odegaard, care a colaborat cu David Jablonski.

În a doua repriză, a apărut o echipă complet nouă a lui Levski, iar inițiativa a fost dată treptat rușilor, care au egalat scorul după mai puțin de o oră de joc.

Bizyak a fost doborât în ​​suprafața de pedeapsă de Nikolay Krastev, iar victima a marcat din penalty pentru 1: 1!

Ritmul jocului a încetinit vizibil după gol, dar rușii au fost cei care au avut câteva șanse bune pentru o schimbare completă.

În primul caz, un șut al lui Vyacheslav Krotov a lovit bara transversală și a ratat din nou o mare ocazie rămasă singur împotriva lui Krastev, dar portarul lui Levski a salvat, păstrând scorul final 1: 1.

Următoarea inspecție a lui Levski este pe 25 ianuarie, iar rivalul „blues-ului” va fi chinezul Hengyang.