Strumfii l-au învins pe Jurmala cu 3-0

peste

Lokomotiv (Plovdiv) a învins-o pe letona Jurmala cu 3-0 în al doilea control al taberei din Marbella. Golurile ștrumfilor au fost marcate de Dani Kiki și Martin Kamburov, iar Montalvo a marcat un autogol.

Jucătorii lui Alexander Stankov au fost mai buni pe tot parcursul meciului și au atins în mod logic succesul clasic. În prima repriză a căzut un singur gol și a fost opera jucătorului lui Jurmala Montalvo, care a marcat mingea în propria poartă după o centrare a lui Zdravko Lazarov.

Dani Kiki a marcat al doilea gol în minutul 57, iar în al 80-lea Kamburov a înscris dintr-un penalty.

În meciul anterior din stațiunea spaniolă, „Strumfii” au făcut 1: 1 cu maghiarul Videoton.

Loko (Pd): Akalski, Markov (57-Todorov), As. Georgiev (62-Tunchev), Trifonov, Korudzhiev (62-V. Georgiev), N'Daye (46-Iliadis), Yakimov (65-Belaid), Malamov (65-Kamburov), Kiki, Lazarov (65-Gadi), Yovchev (57-Ferrareso)