Campioana Bulgariei Ludogorets a pierdut în fața campioanei Ucrainei Șahtior (Donetsk) în cel mai prestigios control al său în timpul taberei din Austria.

pierdut

Până în prezent, Eagles au jucat două meciuri pe teritoriul Austriei, în care au fost fără compromisuri împotriva slovenilor Triglav și Azerbaidjanului Karabakh. Au obținut victorii convingătoare și totul a început cu pogromul asupra amatorului Nadezhda (Dobroslavtsi) cu 12: 1.

Astăzi, însă, nu a existat o astfel de șansă pentru „verzi” și au pierdut 0: 3.

Mătușa, Patrick și Sikan au avut dreptate pentru câștigători.

Ambele echipe au făcut un număr mare de schimbări în formațiile lor, deoarece echipa din Donetsk s-a întors pe teren de trei ori jucători care jucaseră deja în meci.

TOPSPORT a urmărit în direct pentru utilizatorii săi ce s-a întâmplat pe teren:

Ludogorets - Shakhtar (Donetsk) 0: 3, trebuie să faci cu două pase decisive

Acesta este penultimul control al campionului bulgar din tabăra sa din țara alpină

În prima repriză, echipa ucraineană a încercat evident să controleze ce se întâmplă pe teren. Echipa bulgară a încercat diferite opțiuni pentru a aborda poarta adversarului.

Activitatea ridicată și intensitatea în performanța fostului fotbalist CSKA Junior Moraes a făcut o impresie. El a fost cu siguranță în centrul a tot ceea ce era mai interesant pentru formația sa în pozițiile din față.

După descoperirea și asistența sa, Tete l-a depășit cu ușurință pe Renan și a deschis scorul în al treilea minut al meciului.

Presiunea continuă a echipei din Donetsk și după reluarea jocului nu a lăsat spații goale pentru jucătorii Ludogorets. Au ajuns la mai multe lovituri de colț, dar nimic mai grav în fața portarului adversarului.

Locuitorilor din Razgrad li s-a dat de două ori ocazia să semneze din poziții statice. În ambele cazuri, Beaton era în spatele mingii, care nu a reușit niciodată să depășească zidul din fața lui.

În minutul 28, Moraes a fost din nou în centrul evenimentelor și, în loc să tragă de la marginea suprafeței de pedeapsă, a ales să-l aducă pe Patrick perfect în spatele apărării lui Ludogorets, iar avantajul lui Șahtior a fost dublat.

Cipriano ar fi putut înscrie un alt gol în plasa lui Renan, dar încercarea sa de a-l surprinde de la distanță mare s-a dovedit nereușită.

Astfel, până la pauză, Șahtar a condus în mod justificat convingător în rezultat.

După pauză, Sikan și-a înregistrat numele printre golghieri. Acest lucru s-a întâmplat în minutul 71, când intervenția lui Renan de foarte bună calitate și o minge ucisă incorect au ajuns la tânărul atacant al adversarului, care a tras gardianul cu 3: 0.

Din nou, Sikan a fost corect pentru Șahtior cu puțin înainte de finalul meciului, dar arbitrul lateral a marcat o ambuscadă și golul nu a fost numărat.

La fel s-a întâmplat și cu un gol marcat de Kesheru în ultimele momente ale ciocnirii.

Acesta a fost penultimul control al campionului bulgar din tabăra sa din țara alpină.

Ultimul cec este joi împotriva românului Botoșani.