Avertisment oficial pentru Domovchiiski.

Eliash a fost înlocuit de Nurgaliev.

Cartonaș galben pentru Miroslav Enchev.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL.

O pasă extraordinară a lui Kesheru către Anise și un gol excelent al acestuia din urmă în poarta lui Vereya!

Centrarea Andonov.

Renan iese și vânează.

Jocul este reluat.

Prima repriză a oferit o mulțime de emoții spectatorilor din tribune, deoarece atacurile asupra fiecăreia dintre cele două uși nu s-au oprit o secundă, până la pauză.

Gazdele au avut prima ocazie de a marca, dar Kesheru nu a reușit să semneze. Puțin mai târziu, Wanderson a raportat un joc nesatisfăcător și a menținut rezultatul neschimbat.

În rândul oaspeților Andonov și Balde au fost cei mai activi, respectiv în atac și în apărare. Balde a oprit de mai multe ori raidurile rivalilor și și-a aruncat toată puterea pentru a ajuta la menținerea statu quo-ului.

Rezultatul a fost deschis de Claudiu Kesheru, care a marcat după 26 de minute de joc.

Încă 4 ani mai târziu, conducerea lui Razgrad a fost dublată și din nou în brațele coechipierilor săi era berbecul român al campionilor.

La sfârșitul reprizei, Andonov și-a întors echipa în meci cu un gol pentru 2: 1.

GOOOOOOOOOOOOOOOL.

Lovit de Georgi Andonov!

Nathanael Bepe a fost devansat de fotbalistul lui Vereya.

Balde ucide mingea în ultimul moment, după un șut al lui Anise.

Un alt colț pentru Ludogorets.

Treceți la Wanderson!

În loc să treacă la Campagnaro a rămas singur, Wanderson a tras dintr-o poziție incomodă.

O serie de pase pe mijlocul terenului.

Cele două echipe nu intenționează să aștepte pauza și continuă să atace.

Cartonaș galben pentru Bengyuzov.

2: 0 pentru Ludogorets!

Un nou hit pe Kesher!

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL.

1: 0 pentru Ludogorets!

Lovindu-l pe Claudio Kesher!

Pasă bună de la Cicinho.

Două noi oportunități irosite pentru gazde.

Anise și Wanderson ar putea regreta că nu au atins ținta cu poziții extrem de profitabile.

Treci pe Kesher!

Atacatorul nu a reușit să se înscrie aproape!

Un meci dinamic, infinit mișcător și divers în acest moment.

Fără pase greșite și jocuri „goale”, fără scop pe teren.

Super început de meci pentru ambele echipe.

Acțiunile se alternează una după alta în fața celor două uși.

37. Joao Paulo Araujo 18. Yanislav Ivanov

Ludogorets găzduiește Vereya în Razgrad. Acesta este primul meci al echipei după eliberarea lui Georgi Dermendzhiev săptămâna aceasta.

Exclusiv în TOPSPORT: Ludogorets s-a înțeles cu Dimitar Dimitrov-Hero!

Specialistul părăsește Irtysh (Pavlodar)

Specialistul a părăsit clubul, iar în locul lui, ca TOPSPORT a anunțat că Dimitar Dimitrov-Hero va veni. Acesta va fi prezentat oficial la o conferință de presă, luni.

Turcii s-au oprit la Virgil Misijan

Bursaspor îl urmărește pe fotbalist, Patrick Twumasi din Astana se află și el în planurile de transfer

Și în timp ce cetățenii din Razgrad se află într-o perioadă ezitantă și cu gândul la viitoarea repriză cu Suduva lituaniană pentru Europa League, Vereya a obținut două victorii consecutive, ultima fiind peste Levski cu 2: 0.

Ambele echipe au câte 7 puncte, dar Ludogorets are un joc mai puțin.

Claudio Ranieri insistă asupra unei vedete a lui Ludogorets!