• ">
  • ">
  • ">
  • ">
  • "> Primarul din Plovdiv, Zdravko Dimitrov, a păstrat tradiția și a susținut volei" Maritsa "în Liga Campionilor.
  • ">
  • "> Zico a fost din nou la Kolodruma în seara asta și își strânge degetele mari în sus.
  • ">
  • ">

Plovdiv nu va mai dormi în această seară, după o victorie răsunătoare a favoritelor sale de volei! „Maritsa” a obținut astăzi o victorie dramatică cu 3: 2 asupra marelui rus „Uralochka” (Ekaterinburg) în ultimul său meci din faza grupelor din Liga Campionilor de la Plovdiv.

dramă

Meciul s-a decis cu un infarct de 30 de minute la egalitate și a durat aproape două ore și jumătate, pentru marea plăcere a tribunelor complete din sala de sport „Kolodruma”. Peste 4000 de fani sunt furioși cu privire la succesul campionilor noștri, care au luat primul joc cu 25:19 în doar 21 de minute.

Apoi, totuși, s-au relaxat puțin și, în loc să dubleze rezultatul, au permis un egalizator 1: 1. Oaspeții de la Ekaterinburg au arătat nervi de fier și au revenit la meci cu 25:21, după alte 26 de minute de joc.

Al nostru a tras din nou în al treilea joc după 25:17 pentru un spectacol mare al publicului. A treia parte a durat exact 23 de minute și toată lumea a anticipat succesul.

Peste 4.000 de spectatori în tribune de la Sala Kolodruma au căzut în extaz în așteptarea victoriei. Cu toate acestea, invitații de la „Uralochka” (Ekaterinburg) au arătat de ce sunt o mare echipă europeană și, în loc să se aplece, au egalat aristocrat pentru 2: 2! Rușii au luat surprinzător al patrulea joc cu 25:22 după 33 de minute de joc.
Sala din „Colodrum” a fiert din nou și a fiert în tiebreak-ul decisiv! Fetele noastre au tras cu 11: 9 în repriza a cincea, dar oaspeții au egalat pentru 14:14 și 18:18. Sub sprijinul puternic al numeroșilor lor fani, Plovdiv a închis jocul cu 20:18 și a forjat astfel victoria în meciul lor.!
Al treilea succes consecutiv al „Maritsa” în Liga Campionilor!
Sports Plovdiv se bucură! Fanii nu vor mai dormi în seara asta!