Obiectivele au căzut la sfârșitul inspecției

lovește

Marea Neagră a învins divizia a doua SKA-Khabarovsk (Rusia) cu 2-0 în al doilea control al taberei din Turcia. Golurile din meci, disputat la complexul Starlight, lângă Side, au fost marcate de Denislav Angelov în minutul 83 și Matthias Courier în 90. Ivan Dichevski, Velislav Vassilev, Stefan Stanchev, Miroslav Enchev, Rodrigo Enrique, Lachezar Yordanov au ratat meciul din diferite motive.

Antrenorul Ilian Iliev a făcut mai multe schimbări în formația de start, comparativ cu controlul cu Alexandria. Miodrag Mitrovic a început la ușă, iar Daniel Dimov și Dimitrios Hantakias s-au asociat în fața centrului apărării. Viktor Popov a fost pe partea dreaptă din spate și Fahd Aktau pe stânga. Vasil Panayotov și Mehdi Bukasi au operat în mijlocul terenului, iar Martin Minchev (stânga) și Gabriel au operat pe aripi. În vârful atacului se afla Ismail Isa, iar în spatele lui era Ilian Iliev.

Marea Neagră a creat primul pericol în cadrul întâlnirii. În minutul 12 Ismail Isa a intrat în suprafața de pedeapsă și a șutat ușor înclinat, dar portarul echipei ruse a salvat. În minutul 17 Viktor Popov a primit mingea pe dreapta, a avansat și l-a găsit în zona de penalti pe Gabriel, care a tras din mișcare, dar gardianul lui Khabarovsk a reușit să salveze un gol sigur. În minutul 27 Ismail Isa a meritat aplauzele micului public de pe stadionul din Side cu o piesă magistrală. Atacantul „marinarilor” a interceptat cu capul o viteză de centrare pe prima grindă și a reușit să întoarcă tehnic mingea în direcția ușii, dar nu a găsit ținta. În minutul 34, Martin Minchev a rupt de la stânga, a falsificat un fundaș și a centrat pe pământ, mingea a lovit piciorul fundașului și a trecut periculos peste transversală. Imediat după aceea, Minchev a tras un șut de la distanță, dar direct în mâinile unui gardian pentru echipa rusă. Până la sfârșitul primei reprize, Varna a făcut o serie de șuturi precise, dar nu a reușit niciodată să înscrie.

În a doua repriză, Ilian Iliev a lansat o nouă formație. Singurii care au rămas pe teren sunt Gabriel, Viktor Popov și Daniel Dimov. Ceilalți sunt Ivan Dyulgerov, Emil Yanchev, Tsvetomir Panov, Patrick Andrade, Petar Vutsov, Matthias Courier, Dani Kiki și Denislav Angelov.

În primele 15 minute din a doua repriză, ambele echipe nu au creat un pericol serios în fața uneia dintre cele două uși. În minutul 67 un contraatac foarte bun pentru Marea Neagră. Viktor Popov a luat mingea în zona de penalizare a lui Varna, a trecut lui Patrick, l-a găsit pe Gabriel în dreapta cu unul. Fotbalistul echipei Mării Negre a încercat în dreapta, a continuat spre Viktor Popov, l-a găsit pe Danny Kiki în zona de penalizare, care a primit mingea înapoi la ușă, s-a întors și a tras cu piciorul stâng, dar la câțiva centimetri de bara laterală. În minutul 70 Ilian Iliev i-a înlocuit pe Gabriel, Viktor Popov și Daniel Dimov, iar locurile lor au fost ocupate de Jordao Cardoso, Yordan Radev și Dimitrios Hantakias. Marea Neagră a preluat conducerea în minutul 83. Matthias Courier a reușit să treacă o pasă a portarului, găsită cu o pasă paralelă în suprafața de pedeapsă a lui Denislav Angelov, care din jurul punctului de penalty a marcat cu 1: 0. În minutul 90, Denislav Angelov l-a găsit cu o pasă paralelă la sol pe Matthias Courier, care a înscris aproape pentru 2: 0.

Compoziția Mării Negre: Miodrag Mitrovic, Viktor Popov, Daniel Dimov, Dimitrios Hantakias, Fahd Aktau, Mehdi Fenush, Vasil Panayotov, Martin Minchev, Gabriel Leite, Ilian Iliev, Ismail Isa; Ivan Dyulgerov, Emil Yanchev, Tsvetomir Panov, Yordan Radev, Patrick Andrade, Petar Vutsov, Jordao Cardoso, Matthias Courier, Dani Kiki, Denislav Angelov.