În runda următoare, absolvenții lui Ivan Nikolov găzduiesc „Dunărea”

marinari

Talentele „Mării Negre” au luat un punct în timpul vizitei lor la „Ariston” din Ruse. Marinarii au terminat 2: 2 într-un meci din runda a 2-a a grupei Elite sub 15 - Zona de nord-est.

În minutul 10, gardianul „Mării Negre” Galin Grigorov a salvat un penalty, dar doar două mai târziu după o centrare din corner gazdele au găsit rezultatul. După gol, Varna s-a aruncat în avantaj, dar Erkan Mustanov a ratat câteva poziții bune în fața ușii „Ariston”. În minutul 35, Denislav Slavov a încheiat o combinație în trei etape și a egalat. În cel de-al 55-lea Burke Cevdjet a făcut o schimbare completă. Tânărul talent al „Mării Negre” își dă seama dintr-o lovitură liberă directă.

În a 65-a Kiril Georgiev a marcat un autogol, iar cu cinci minute înainte de final „Marea Neagră” a rămas cu o persoană mai puțin. Daniel Todorov a primit un cartonaș roșu direct pentru răspuns. În ultimul minut al meciului, Toni Ivanov a lovit bara transversală cu capul. În runda următoare, absolvenții lui Ivan Nikolov găzduiesc „Dunărea”. Meciul este sâmbătă (23 septembrie) la ora 14 la stadionul Korabostroitel de pe Podul Asparuhov.

Compoziția Mării Negre: Galin Grigorov, Kiril Georgiev, Nasko Krasimirov, Teodor Yordanov, Petar Ivanov, Toni Ivanov, Presian Mihailov, Denislav Slavov, Plamen Stoilov, Berk Cevdjet, Erkan Mastanov (Daniel Todorov, Stilian Chalakov, Joshen Minn) Ivan Pashanov).