l-au

Manchester United a inspirat cu o victorie expresivă cu 4: 1 ca invitat al Newcastle.

Aceasta este a doua victorie pentru echipă de la începutul sezonului și vine după fiasco 1: 6 împotriva Tottenham în runda precedentă.

Meciul de la St. James Park nu a fost ușor pentru oaspeți, dar au atins trei goluri în ultimele minute, cu care au obținut o victorie binemeritată.

Începutul a fost un coșmar și Luke Shaw a marcat un autogol în minutul 2.

VAR a anulat apoi egalarea lui Bruno Fernandes din cauza unei ambuscade înainte ca Harry Maguire să reușească să egaleze cu o lovitură de cap.

În timp ce scorul a fost egal, meciul a fost contestat și De Gea a făcut o salvare importantă, iar la începutul reprizei a doua Fernandes a ratat un penalty pentru United.

Abia în minutul 86 portughezii au făcut o combinație excelentă cu Rashford și au tras inevitabil pentru 2: 1.

În timp suplimentar, Rashford l-a asistat pe Aaron One-Bissaka pentru 3: 1, iar apoi el însuși a marcat pentru finalul 4: 1.

United a adunat 6 puncte de la începutul sezonului și se află pe locul 14 în clasament.

Mai devreme astăzi, Manchester City a învins-o pe Arsenal cu 1-0 acasă într-unul din derby-urile rundei și a revenit, de asemenea, la victorii după remiza cu Leeds și pierderea față de Leicester.

„Cetățenii” au deja 7 puncte și se află pe locul 11, iar Arsenal rămâne în fața lor cu 9, dar și cu un joc mai mult.