Antrenorul numărul unu al Bulgariei, Stanimir Stoilov, a avut un început de an neplăcut anul trecut.

4-lea

În primul său meci oficial, echipa condusă de Murray „Astana” a pierdut după penalty-uri meciul pentru Supercupa Kazahstanului împotriva „Kairat”. În timpul regulat și prelungirile, „Astana” a ratat o mulțime de poziții, iar în loviturile de 11 metri au scăzut cu 4: 5.

„Suntem de vină că nu am putut profita de avantajul nostru și am marcat un gol timp de 120 de minute. Nu am avut suficientă clasă. Am spus deja că echipa noastră are nevoie de o consolidare serioasă a atacului. Pedepsele sunt întotdeauna o loterie. "Nu ne descurcă bine împotriva lui Kairat", a spus Murray.

Anul trecut a câștigat Supercupa cu Astana și are și 2 titluri de campionat.

Altele din sport

Sport la televizor astăzi

Rezultatele etapei a 18-a în Bundesliga și clasament

Declin drastic al Bulgariei în clasamentul Cupei Națiunilor la biatlon

Declinul drastic așteptat al clasamentului de către națiuni la Cupa Mondială de biatlon pentru Bulgaria este deja un fapt. Datorită infecției cu coronavirus și a carantinei ulterioare a întregii echipe, sportivii noștri

Lewandowski a terminat pe locul 3 cu 500 de goluri în secolul 21

Unul dintre cei mai buni atacanți ai secolului 21, Robert Lewandowski, a realizat ceva ce doar doi fotbaliști au reușit de la începutul acestui secol.