Roșii au pierdut cu 1: 3

neagră

23:43 | 20 iulie 2019.

Marea Neagră a provocat o pierdere dureroasă cu clasicul 3: 1 într-un meci din turul doi al Ligii I bulgare, disputat pe stadionul „Armata Bulgară”.

Jucătorii antrenorului Ilian Iliev au profitat de pozițiile lor și au tras în rezultat cu golurile Ismail Isa (23 ') și Rodrigo Da Silva (37'), care a fost corect dintr-un penalty.

În a doua repriză, „roșii” au încercat să revină la meci, dar nu s-a întâmplat niciodată. Dimpotrivă - Da Silva a marcat pentru a doua oară și a făcut rezultatul clasic. Cu toate acestea, „armata” a returnat un gol care a fost opera debutantului în acest meci Tony Watt (74 ').

Astfel, începutul de coșmar al sezonului pentru CSKA continuă. După remiza cu Ether de acum o săptămână, acum „roșii” au înregistrat o pierdere și au doar un punct din două jocuri. Marea Neagră se află pe celălalt pol, întrucât „marinarii” au 6 puncte. Acesta este primul succes pentru „marinarii” „Armatei” din 2003.

Meciul a început pentru oaspeți, care după primul semnal de arbitru au început să deranjeze apărarea „roșie”. Rodrigo Da Silva a rămas în poziția de tragere, dar șutul său puternic a căzut în brațele bine plasate Vytautas Cherniauskas.

În minutul 18, Ali Sow a fost scos cu o pasă perfectă în spatele apărării de la Varna. Cu toate acestea, fostul jucător al lui Chievo s-a descurcat destul de rău cu mingea, motiv pentru care i-a permis portarului ieșit Ivan Dyulgerov să câștige confruntarea sa individuală cu africanul.

În minutul 23, „marinarii” au preluat conducerea. Ismail Isa a primit mingea din stânga, a arătat o tehnică excelentă, eliminându-l pe Nuno Tomas și apoi cu un șut perfect în colțul îndepărtat, l-a eliminat pe Cherniauskas.

În minutul 36 Similar cu situația din etapa anterioară a meciului, Malinov a făcut din nou o pasă vicleană pentru Ali Sow. Și de data aceasta, însă, marea vedetă a marelui maestru al capitalei nu a găsit conturul ușii.

Un minut mai târziu, Varna a primit dreptul de a executa un penalty. Stoycho Atanasov a jucat cu mâna în suprafața de pedeapsă, iar arbitrul Georgi Kabakov a arătat cu punctul alb. Rodrigo Da Silva și-a asumat responsabilitatea și a fost corect pentru 0: 2. Cu acest rezultat, prima repriză s-a încheiat.

În a doua repriză, gazdele au ieșit motivate să ajungă cel puțin la egalitate. Mai întâi, un șut puternic al lui Jefferson a fost marcat cu o performanță bună dintr-o lovitură liberă directă în minutul 55, dar Dyulgerov la ucis pe Evandro la picioare, ceea ce a fost inexact.

La scurt timp după aceea, Evandro a comis o greșeală gravă. Ali Sow i-a returnat mingea lui Pinto în suprafața de pedeapsă și a ridicat imediat mingea către brazilian, dar de la câțiva metri a trimis mingea cu capul.

În minutul 60, Marea Neagră a creat clasicul după exact o oră de fotbal. Tânărul Viktor Popov a intrat fără teamă în câmpul CSKA, unde a ajutat la neînțelegerea uriașă dintre Tomasz și Chorbadjiiski. Incapacitatea de a degaja mingea l-a făcut pe Rodrigo să tragă de la aproximativ 15 metri, trimițându-l pe marele capitalei la eliminatoriu.

În minutul 74 CSKA a returnat un gol. Debutatul Vif Solomon-Otabor a făcut o bună descoperire care s-a încheiat cu o centrare a lui Tony Watt. Omul în cauză nu a ratat ocazia și l-a împușcat de aproape pe Dyulgerov.

În minutul 88, Marea Neagră a rămas cu un bărbat mai puțin după ce tânărul Viktor Popov a primit al doilea cartonaș galben.

CSKA - Marea Neagră 1: 3

Marcatori: Ismail Isa (23 '), Rodrigo Da Silva (37'd., 60'), Tony Watt (74 ')

CSKA: Cherniascus, Atanasov (Bickel 42 '), Chorbadjiiski, Tomasz, Jefferson, Pinto, Malinov (Wat 66'), Kerry (Solomon-Otabor 47 '), Tiago, Evandro, Sow Antrenor: Dobromir Mitov

Marea Neagră: Dyulgerov, Popov, Enchev, Stanchev, Panov, Ndongala (Jordao 78 '), Andrade (Neagu 81'), Rodrigo (Hantakias 89 '), Panayotov, Minchev, Isa Antrenor: Ilian Iliev

Sofia, Stadionul Armatei Bulgare Arbitru: Georgi Kabakov Cartonaș galben: Atanasov, Tiago (CSKA); Rodrigo, Popov, Andrade, Panayotov, Panov, Ndongala (Marea Neagră) Cartonaș roșu: Popov (Marea Neagră)