Sănătate
    • Spune-i medicului
    • Forta vietii
    • Club 100

Bayern a început să intre în ritmul de anul trecut în Bundesliga cu o altă mare victorie.

antrenor

Marele maestru bavarez a câștigat cu 6: 0 ca invitat pe debutantul absolut din elita germană „Paderborn”. Astfel, în doar o săptămână, Munchen a marcat 14 goluri fără răspuns în campionat. Weekendul trecut au umilit „Hamburger” cu 8: 0. Echipa din nord, care astăzi îl întâmpină pe Borussia (M), are în total 14 goluri marcate în 21 runde.

Robert Lewandowski a marcat două goluri împotriva lui Paderborn în prima repriză. În minutul 62, Hartez de la echipa gazdă l-a împiedicat pe Arjen Robben în suprafața de pedeapsă și a fost eliminat. Din penalty, olandezul a marcat cu 3: 0. A mai marcat un gol, iar Frank Ribery și Mitchell Weiser au fost, de asemenea, exacți.

Noul antrenor al lui Todor Nedelev în „Mainz 05” Martin Schmidt a debutat cu o victorie. La stadionul lor, echipa naționalei bulgare a învins Eintracht (Frankfurt) cu 3: 1 și s-a îndepărtat de zona retrogradării. Nedelev continuă să-și revină din accidentare. În noiembrie anul trecut, a suferit o intervenție chirurgicală pentru un os rupt în picior.

Înainte de meciul împotriva Eintracht din Elveția, de unde este Schmidt, au dezvăluit un moment interesant din viața sa personală. Antrenorul în vârstă de 47 de ani are un iubit cu 22 de ani mai mic decât el. Aceasta este studentul Yana Azizi. Modelul XL este frumos datorită măsurătorilor sale de 92-75-101.

Golul portarului Marvin Hitz a adus o remiză a lui "Aubsburg" împotriva "Bayer" (L). A marcat cu piciorul în minutul 94 pentru finalul 2: 2. Werder Bremen a remizat cu 1-1 în minutul 92 ca oaspete al Schalke 04.