Spartak (Moscova), alături de bulgarul Ivelin Popov, a câștigat primul succes în faza grupelor din ediția din acest an a turneului Europa League.

moscova

Moscoviții au jucat un meci grozav împotriva Scottish Rangers și au învins-o cu 4: 3 la „Discovery Arena” lor, deși oaspeții au preluat conducerea de trei ori în rezultat.

Beams și Olivier Giroud l-au ajutat pe Chelsea să reușească peste BATE

O altă victorie pentru selecția lui Maurizio Sari în Europa League

Ivelin Popov, care a fost pe teren 71 de minute, l-a asistat pe Lorenzo Melgarejo pentru primul gol al lui Spartak, a stat la baza celui de-al doilea gol pentru echipa sa și a căzut odată în zona de penalizare după o încălcare a unui adversar, dar arbitrul nu a acordat niciodată o penalizare.

Rangers au deschis după un autogol al lui Eremenko la 5 minute după începerea meciului. În 22, Popov a fost asistentul lui Melgarejo, care a egalat cu o lovitură de cap. Până la sfârșitul primei reprize, Ranger a preluat conducerea de două ori prin Candeias (27 ") și Glen Middleton (41"), iar Spartak a reușit să înscrie un gol - după un autogol al lui Connor Goldson (35 "). jumătate, gazdele au atins 3 - acele puncte după două noi lovituri, opera lui Luis Adriano (58 ") și Sofian Ani (59").

Lazio a mai dat o palmă unui alt OM mediocru

Vulturii sunt siguri de unul dintre primele două locuri din grupa H.

Acesta a fost primul succes pentru Spartak Moscova împotriva unei echipe scoțiene la turneele europene de cluburi. Rangers și-au rupt șirul de 11 meciuri neînvins în Europa sub conducerea lui Steven Gerrard.

Puțină bucurie și pentru Fenerbahce!

Marele maestru turc și-a câștigat jocul de acasă împotriva lui Anderlecht

SPARTAK (MOSCA) - RANGERS 4: 3

0: 1 Roman Eremenko - autogol (5 "), 1: 1 Lorenzo Melgarejo (22"), 1: 2 Daniel Candeias (27 "), 2: 2 Conor Dolgson - autogol (35"), 2: 3 Glen Middleton 41 "), 3: 3 Luis Adriano (58"), 4: 3 Sofian Ani (59 ")