supus

Sursa: Dincher Feyzov, „Topsport.bg”

FC Lyubimets raportează un atu complet din meciurile sale cu Brestnik pe stadionul Berkut de lângă Plovdiv. Echipa din capitala pepenilor verzi s-a impus astăzi cu 2: 0 asupra lui Brest în control, iar în campionat ar avea cu 1: 0.

În minutul 8 Kiril Krumov l-a învins pe portarul Linkov cu un șut în diagonală după un contraatac pe flanc. Vesko Marchev dintr-un fault și Petko Atanasov după un contra în ultimul minut al primei reprize a stricat cele mai bune poziții ale lui Brestnik.

Adolescentul Hristian Kazakov s-a dublat în minutul 75 când a primit o pasă în suprafața de pedeapsă. Selcuk din Arda (Kj) și nigerianul George au jucat în echipa lui Brestnik.

Martori ai inspecției au fost, de asemenea, antrenorul principal al Loko (Pd) Nedelcho Matushev și administratorul „ștrumfilor” Ilko Doychev - Fena. Cele două locomotive au spus că nu sunt în recunoaștere la Brestnik.

Matushev și Doychev au acceptat invitația de a-l vizita pe primarul satului Georgi Kozov, care îi va întâlni în seara asta la un restaurant local cunoscut sub numele de "Positano".