Selectat de alții

Legenda fotbalului Diego Maradona, pe care l-am pierdut astăzi, a dispărut cu durere în suflet. Două lucruri au cântărit.

Cele mai citite știri

Fostul jucător al Liverpool, Atletico Madrid, Chelsea și Milano - Fernando Torres, a fost uimit de schimbarea sa fizică inumană și a devenit rapid o senzație pe rețelele de socializare, unde fanii pur și simplu nu cred în masa musculară acumulată din partea spaniolului . Retras în 2019.

Cartonașul roșu al lui Lionel Messi în finala pierdută a Barcelonei pentru Supercupa Spaniei împotriva Athletic Bilbao a fost subiectul numărul unu în Spania și chiar la 3 zile după ce s-a întâmplat, se acordă încă atenție și se ia în considerare situația. Un videoclip a apărut pe Internet, dar pare să se încheie.

Jucătorii Barcelonei sunt nemulțumiți de declarația coechipierului lor Antoine Griezmann după pierderea din finala Supercupei Spaniei împotriva Athletic (Bilbao). După cum se știe, catalanii au fost învinși cu 2: 3, iar ambele goluri au fost marcate de francez. Într-un comentariu post-meci Griezmann.

Campionii italieni Juventus au câștigat Supercupa Italiei după ce au învins Napoli cu 2-0 cu golurile lui Cristiano Ronaldo și Alvaro Morata. Lorenzo Insigne a ratat un penalty pentru napoletani cu zece minute înainte de sfârșitul meciului, iar în prelungiri Morata a sigilat victoria echipei sale. Aceasta este prima.

În al treilea nivel al fotbalului englez (Liga a doua de fotbal engleză) a fost marcat un gol rar după ce portarul din Newport County Tom King a marcat un gol de neuitat pentru echipa sa după doar 12 minute de joc. În mod neobișnuit, a făcut-o direct după o ieșire din a sa.

Fostul fotbalist de la Gotse Delchev Mario Metushev a fost condamnat la 20 de ani de închisoare sub un regim strict de executare, a raportat struma.bg. Verdictul a fost pronunțat de un complet al Judecătoriei Blagoevgrad. El a fost găsit vinovat de uciderea brutală a prietenului său Krassimir Koldzhiev, pe care l-a înjunghiat de 97 de ori. Sângeroasa.

Luis Suarez a jucat un rol cheie în trei dintre ultimele patru victorii ale lui Atletico (Madrid), ultima dintre ele fiind 2-1 împotriva lui Eibar, unde uruguayanul a marcat egalul, a câștigat un penalty și apoi l-a transformat pentru a lua toate cele trei puncte înapoi în capitală. Diego Simeone avea nevoie de un berbec.

Atacantul PSG Neymar ar putea avea o nouă iubită. Brazilianul este legat de cântăreața argentiniană Emilia Mernes, scrie tabloidul „The Sun”. Frumusețea în vârstă de 24 de ani a fost printre oaspeții VIP la petrecerea de Revelion a vedetei de fotbal și chiar cei doi au dansat împreună. „Emilia și Neymar sunt prieteni.