După lunga lui accidentare, atacantul a arătat o formă excelentă

trick

09:46 | 14 iulie 2010.

Atacantul bulgar Dimitar Rangelov a marcat trei goluri în victoria lui Borussia Dortmund asupra echipei germane Lotte din divizia a treia. Meciul s-a încheiat 4: 1, cu noua adăugare poloneză Lewandowski marcând.

Antrenorul Jurgen Klopp a eliberat rezervele înainte de pauză și logic vicecampioana grupei „B” a remizat cu un avantaj de gol. Rangelov a intrat în joc la pauză, când a fost înlocuit întregul unsprezece de start.

Noul jucător al lui Dortmund Lewandowski a egalat la începutul reprizei a doua. În minutul 50, Rangelov a profitat de o greșeală în apărarea lui Lotte și a dat echipei sale conducerea.

Puterea fizică a adversarului a slăbit semnificativ și atacantul bulgar a profitat de acest lucru. În minutele 65 și 76 a mai marcat două goluri, care i-au format hat trick-ul și ultimul 4: 1.

Pentru săptămâna viitoare, Borussia Dortmund își va continua tabăra de antrenament în Austria.