după

Tronul european le aparține! Legendarul Real (Madrid) cu al 11-lea trofeu în Liga Campionilor! (FOTO + VIDEO)

Norocul i-a dat din nou spatele lui Atletico, Cholo și companiei neajutorați în fața dramei penalizărilor!

RONALDOOOOO ȘI GOL, REAL (MADRID) A CÂȘTIGAT LIGA CAMPIONILOR!

Juanfran țintește grinda

Note de balot, șchiopătând

Începutul penalizărilor

Finalul logic al acestei drame este doar unul - urmează penalități!

VAZE! O șansă unică în fața rezervei Lucas, care a fost însă irosită și blocată de Hernandez.

De asemenea, Koke nu poate continua meciul

Cartonaș galben pentru Pepe

Schimb forțat în tabăra Altetico. Felipe Luis este accidentat.

Ultimele 15 minute

Sfârșitul primei continuări.

În minutul 101, fundașul Atletico a căzut altruist la picioarele lui Gareth Bale, care se afla într-o poziție de gol mai mult decât bună.

Minute tensionate la San Siro

Griezmann era pe punctul de a ieși singur împotriva lui Navas, dar Danilo a acționat decisiv.

Cristiano a intrat în cap, apoi mingea l-a lovit pe Luis în spate și s-a îndreptat spre plasa Atletico. Cu toate acestea, norul a fost din nou extrem de stabil.

O lovitură la distanță de Casemiro care a ajuns în raza de acțiune a Cloud.

SFÂRȘITUL TEMPULUI REGULAR!

Cristiano Ronaldo are probleme serioase și îi va fi greu să termine minutele rămase din finală. Vă reamintim că Real și-a făcut deja toate înlocuirile.

CURIOS: În spaniolă, numele de familie al lui Carrasco înseamnă „călău”!

Jucătorii Atletico (Madrid) au înnebunit literalmente cu câteva secunde înainte de sfârșitul timpului regulat. Sergio Ramos l-a tăiat brutal pe cel care se grăbea spre ușa lui Real - Ferreira-Carasco. Cu toate acestea, arbitrul Klatenberg a avut milă de „regi”, arătându-i doar cartonașului galben căpitanului lor. Gabby l-a lovit apoi pe judecătorul britanic, pentru care a fost decorat și în galben. Cu toate acestea, din repetiții, era clar că Sergio era pentru persecuție.

Minute extrem de puternice pentru Real (Madrid)! Regii s-au grăbit să întoarcă egalarea, dar Gareth Bale a înscris două pase izbitoare.

Romantic: Carasco își sărută iubita după pedepsirea lui Real (Madrid)!

GOOOOOL PENTRU ATLETISM. FERREIRA-CARASCO. 1: 1! La câteva secunde după omisiunile nebunești ale lui Real (Madrid), „regii” au fost pedepsiți în cel mai crud mod posibil. Atacul lui Atletico a fost lansat de căpitanul Gabby, care tânjea elegant după Juanfran, care a intrat pe aripă. Fundașul lateral nu a pierdut timp și a făcut imediat un șut în zona de penalizare a adversarului. Acolo se ascundea rezervația Ferreira-Carasco, care a acționat ca o idee mai rapidă decât Danilo și Vazquez, care au întârziat să o acopere. Restul a fost un moment de basm, o lovitură de pumnal și un egalizator. Bucurie nebună pentru sportivi și fețe triste care iubesc Realul (Madrid). Pentru a finaliza spectacolul, belgianul și-a sărbătorit hitul sărutându-l cu pasiune pe iubita sa.

ATLETISMUL CURĂȚEAZĂ MINGEA DE LA GOLLINIA! Minute foarte puternice pentru jucătorii Realului, care în mai multe atacuri nu au reușit să înscrie un al doilea gol decisiv. Apoteoza acțiunilor lor ofensive a fost un șut al lui Gareth Bale, care a fost eliminat de pe linia porții.

Schimbare în tabăra Realului (Madrid). Isco apare în joc

BENZEMA. Real ar fi putut da o lovitură decisivă în minutul 70. Karim Benzema și-a asigurat o poziție excelentă și a rămas singur împotriva paznicului Atletico. Cu toate acestea, Jan Oblak a arătat un reflex teribil și a salvat cu măiestrie șutul vedetei franceze. Trebuie remarcat faptul că unghiul de fotografiere nu a fost suficient de confortabil pentru Benz.

Lacrimile rănitului grav Danny Carvajal

Joc periculos de Fernando Torres

SAVICH! Cu toate acestea, lipsa de noroc nu a încetat să însoțească „rohicoblancos”. În minutul 53, fundașul Stefan Savic a făcut cel mai greu și de la câțiva metri nu a reușit să obțină mingea de piele în ușa golită de Navas.

La câteva secunde după momentele emoționante, Danny Carvajal a suferit o accidentare gravă și a fost înlocuit cu forța de Danilo. Fundașul a plecat cu lacrimi în ochi, iar din starea sa se poate concluziona că probabil va lipsi viitorul Campionat European.

Keylor Navas este avertizat

GRIZMAN A RATAT PENALITATEA! A doua parte a început în modul cel mai emoțional posibil. Cu primul lor atac, oaspeții simbolici de la Atletico au câștigat dreptul de a executa un penalty! Pepe a întârziat să-i dea o minge lui Torres și l-a doborât în ​​propria suprafață! Mark Clattenberg era ferm și arătă spre punctul alb. Antoine Griezmann și-a asumat sarcina. Cu toate acestea, nervii echipei naționale a Franței nu au durat și au trimis mingea în stâlpul superior pentru plăcerea adversarilor săi.

La pauză apare Yannick Ferreira-Carasco, înlocuindu-l pe neconvingătorul Augusto Fernandez.

Jocul se reia

Pe măsură ce se apropia sfârșitul reprizei, echipa lui Atletico (Madrid) s-a stabilit mult mai permanent pe terenul lui Real. Cu toate acestea, selecția lui Diego Simeone nu a atins niciodată o oportunitate reală de gol. Singurul care încearcă ceva mai interesant este Griezmann. În acest moment, Real își ascunde șansa de a contraataca.

INTERESANT: Real (Madrid) nu a avut niciodată succes la miticul San Siro

Primul șut precis în direcția golului lui Real a fost un fapt în minutul 34. Antoine Griezmann a luat mingea pe marginea suprafeței de pedeapsă, dar a făcut un șut slab, care nu a împiedicat în nici un fel Navas!

Cholo Simeone este nemulțumit de performanța jucătorilor săi

NOR! Paza lui Atletico a intervenit într-un moment important după ce a ajuns într-o pasă foarte ascuțită a lui Gareth Bale.

Atletico (Madrid) a fost vizibil uimit de golul inițial colectat și a fost dificil să creeze orice situație în fața lui Keylor Navas.

chestionar

Golul lui Real a fost marcat corect (Madrid)

Da, absolut. 32,1%

Nu, a fost o ambuscadă 67,9%

GOOOOL FOR REAL (MADRID). 1: 0. RAMOS ! La un sfert de oră de la începutul finalei, lucrul logic pare să se fi întâmplat. Apărarea lui Atletico a adormit din nou o cruce periculoasă. Deși a fost reținut, căpitanul Sergio Ramos a reușit să bată mingea sub norul Norului și să aducă astfel o bucurie nebună în jumătate din Madrid și San Siro. Când a fost lovit, existau suspiciuni despre o ambuscadă.

Faultul lui Carvajal împotriva lui Griezmann, Cholo a luat-o razna

ATACURI REALE MASIV! Atacurile Realului au devenit mai clare, cu cât jucătorii lui Atletico s-au îndepărtat. În minutul 8 Tony Kroos a avansat cu pricepere, apoi a încercat un șut de la distanță. Din păcate pentru el, mingea din piele a lovit un adversar și a intrat într-un colț.

ÎN LIMBĂ IMENS PENTRU REAL! Răspunsul „regilor” a fost adecvat, cu primul lor atac, gazdele simbolice agoniseau în apropierea porții. Gareth Bale a fost oprit ilegal, după care a primit dreptul de a comite un fault. Crucea ascuțită a galezului, ceva amestecat între o lovitură și o pasă, a fost interceptată de Casemiro. Totuși, șutul echipei naționale a Braziliei a fost salvat în mod miraculos de Jan Oblak.

Jucătorii Atletico (Madrid) au început meciul mai mult decât agresiv. Băieții lui Cholo au încercat să ia frica adversarului încă din primul minut. Au trebuit repede să fie liniștiți de arbitrul Mark Clattenberg, care i-a sfătuit să reducă emoția.

Italienii au făcut tot posibilul - o ceremonie plină de farmec a deschis finala Ligii Campionilor (VIDEO + FOTOGRAFII)

23. Danilo 24. Jimenez

Avem în față o seară de sâmbătă magică. Rivalii orașului Real (Madrid) și Atletico se confruntă cu o ciocnire directă pentru cel mai prestigios premiu al clubului - Liga Campionilor. Arena meciului interesant este miticul stadion San Siro din Milano.

Inima economică a Italiei „bate” cu ritmul acestui meci mult așteptat de câteva zile încoace. Fanii ambelor echipe au creat o culoare imensă, devenind o atracție centrală pentru mii de turiști din Asia și India.

Cu câteva ore înainte de începerea meciului, bănuielile unui act terorist i-au îngrijorat serios pe cetățenii din Milano. Noua Linie 5 a metroului local a fost temporar întreruptă de oamenii legii din cauza că a fost găsită două pachete dubioase. Sappers a bifat casetele în cauză, mass-media din Italia raportând acest lucru într-una erau cadouri pentru copii care fuseseră aruncate de o femeie în grabă. Poliția s-a grăbit să-i liniștească pe fani, că totul este sub control, dar majoritatea au ales să meargă și să nu folosească metroul.

Amenințarea cu bombă întrerupe zona San Siro

Teama unui asasin a zguduit-o pe Milano

În ciuda acestor scene neplăcute, sacralitatea meciului de astăzi nu a fost umbrită. „Trofeul pentru urechi” își așteaptă noul proprietar! Să vorbim despre finaliști. Meciul lor este o repetiție a finalei din 2014, când Atletico a fost deja văzut câștigător pentru prima dată în istoria sa, dar un gol târziu al lui Sergio Ramos a trimis meciul în prelungiri, în care Cristiano Ronaldo și compania au fost inapelabili și a câștigat cu 4: 1. Pentru Atletico, aceasta a fost a doua finală europeană pierdută din 1974, iar de această dată fanii echipei speră că a treia încercare va avea motive să se bucure.

Real (Madrid) a avut ceva noroc în drum spre finală. Albii au fost încadrați în grupa preliminară "A", care a fost câștigată fără recurs în compania PSG, Shakhtar (Donetsk) și Malmö. Au urmat două victorii cu 2: 0 peste Romi în sferturile de finală pentru drama viitoare cu Wolfsburg în faza următoare. Lupii au câștigat senzațional primul meci cu 2: 0. În meciul retur, Cristiano Ronaldo și compania și-au demonstrat clasa uriașă, învingându-și adversarul german cu 3-0. A fost eliminat în semifinale orasul Manchester, Golul lui Gareth Bale în revanșa pentru victoria cu 1-0 a fost suficient.

Cum i-a făcut părintele Angel pe oamenii fără adăpost din Madrid să urmărească finalul în această seară

„Voi aduce și Cupa la templul nostru”, a amenințat preotul

Fiecare jucător de la Real Madrid va colecta 600.000 de euro dacă „regii” câștigă Liga Campionilor. Selecția Zinedine Zidane a fost inspirat de actorul de la Hollywood Reacher Gere, care s-a dovedit a fi un susținător înflăcărat al „baletului alb”.

Cea mai mare îngrijorare la sediul „los merenguez” a fost legată de starea lui Cristiano Ronallo. În ultimele săptămâni, portughezul a suferit de probleme musculare și oboseală, nu a participat la unele dintre ultimele întâlniri ale echipei sale, dar astăzi va fi pe deplin pregătit pentru râvnitul meci. CR 7 a demonstrat o dispoziție excelentă în timpul antrenamentului oficial de ieri. Spectacolele tânărului specialist Zinedine Zidane vor fi urmărite cu interes.

Cristiano împinge trei recorduri în această seară

Dacă Ronaldo înscrie, Real va câștiga

Atletico (Madrid) a trecut printr-o călătorie mult mai glorioasă pentru a juca la San Siro. Rohicoblancos a căzut în grupa preliminară C, unde erau rivalii lor Benfica, Galatasaray și Astana. Sportivii au terminat pe primul loc, permițând pierderea acasă în fața lui Benfica 1: 2 și un egal zero în vizita lor dificilă condusă de Murray Stoilov - Astana. În optimile de final Sofia a trecut prin Iad de atunci loteria pedepselor au decis în favoarea lor disputa lor cu campioana olandeză PSV (Eindhoven). Au jucat deja în sferturile de finală meciuri epice cu Barcelona, care a arătat în mod clar lumii că oamenii din Sofia sunt capabili de fapte mari. În lupta pentru un loc în finală, Atletico a învins o altă mare echipă - Bayern (München) cu un scor total (2: 2), datorită unui gol pe teren străin, opera lui Antoine Griezmann.

Diego Simeone, de asemenea, nu are probleme cu pedepsiți și răniți și se va baza pe cei mai buni. Dacă va avea succes în această seară, argentinianul va deveni doar al treilea antrenor din afara Europei care va găzdui cel mai prestigios turneu de cluburi de pe Vechiul Continent. Înainte de el, acest lucru a fost făcut de compatrioții săi Luis Carniglia cu Real Madrid în 1958 și 1959 și Hellenio Herrera cu Inter în 1964 și 1965. Marea problemă a lui Atletico este mass-media, pe măsură ce speculațiile de transfer legate de jucătorii lor apar în fiecare zi. Recent, Antoine Griezmann și Saul Niges, care sunt legați de un transfer la Manchester United, sunt din ce în ce mai multe pe primele pagini.

Atletico nu este deloc pe gustul Realului

Unul dintre cei mai incomodi rivali pentru „regi”

Finalul va fi deschis de o ceremonie plină de farmec, la care vor participa vedete ale muzicii mondiale - Andrea Bocelli și Alicia Keys.

Bocelli va interpreta imnul Ligii Campionilor în această seară

"Este o mare onoare pentru mine să particip la un astfel de eveniment."

Arbitrul principal al meciului este Mark Clattenberg din Anglia, cu asistenții Simon Black și Jake Collins. Evenimentele din spatele ambelor uși vor fi urmate de Anthony Taylor și Andre Mariner. Al patrulea arbitru este maghiarul Victor Kasai. Delegatul UEFA este Preti Alaya din Finlanda și Judecător observator este legenda Pierluigi Colina.