Real (Madrid) a început noul sezon în Spania cu o remiză. Clubul „Regal” a terminat fără goluri - 0: 0 ca invitat al Real Sociedad.

real

Debutul gazdelor a făcut-o legenda spaniolă David Silva, care a apărut pe teren la jumătatea reprizei a doua.

David Silva: Nici măcar nu am visat la atâtea trofee cu City

„Tinerii fotbaliști nu visează la așa ceva”

Tinerii Marvi și Aribas Calvo au înregistrat primele minute pentru Real, iar Martin Yodegor a început ca titular.

În minutul 14, marele maestru al capitalei a construit un bun atac treptat, iar după o pasă dublă între Benzema și Kroos, francezul a tras pe pământ, dar fără succes.

În minutul 36, Madrid a primit o cerere de penalizare după ce o lovitură de cap a lui Sergio Ramos a lovit corpul unui fundaș basc. Cu toate acestea, repetările au arătat că afirmațiile oaspeților erau nefondate.

Zidane: Bale nu pleacă din cauza mea

„Subiectul este mai complicat”

La scurt timp după aceea Benzema a putut profita de greșeala portarului, a depășit-o, dar dintr-un unghi mic nu a reușit să lovească ușa.

La sfârșitul primei reprize, Alexander Isaac a fost scos singur împotriva lui Thibaut Courtois, dar belgianul a reușit să omoare.

Real (Madrid) a răspuns cu o lovitură de la Benzema, care a fost blocată de Elustondo.

Real (Madrid) nu este interesat de Dele Ali

Tottenham își vinde jucătorul

În minutul 57, vedeta gazdelor Mikel Ojarsabal a fost lăsată descoperită la marginea suprafeței de pedeapsă și a tras fără pregătire, dar nu a reușit să-l împiedice pe Courtois.

Aceasta a fost ultima situație mai gravă în fața uneia dintre cele două uși și nu a fost marcat niciun gol.