minute

SFÂRȘITUL MECIULUI!

Real a umilit-o pe Sevilla în doar o jumătate, Ronaldo se laudă cu „Balul de Aur”

Regii nu au lăsat nicio șansă bietului lor adversar

HAKIMI! Duelul din această seară ar putea fi un vis împlinit pentru tânărul Hakimi. Marocanul a avut o ocazie excelentă de a înscrie cel de-al doilea gol al meciului, dar de data aceasta Rico a fost la locul său și a reflectat.

Ultimul castling în tabăra Seviliei. Minutele rămase vor fi pentru Crohn-Delhi. Părăsește terenul Ever Banega.

Cristiano Ronaldo nu va putea înscrie un hat trick deoarece este înlocuit cu Isko.

Schimbă și pentru Sevilla. Johannes Gais înlocuiește impersonalul în această seară - Franco Vazquez.

Tanarul Dani Sebayos îl înlocuiește pe Luka Modric, care va fi salvat pentru viitorul Campionat Mondial de Cluburi.

BENZEMA. În ciuda unui avantaj mai mult decât confortabil, Karim Benzema nu a putut scăpa de urmărire. În minutul 65, francezul a mai făcut o pasă, de data aceasta lovitura de cap lovind bara transversală.

Schimbare în rândurile lui Real. Tony Kroos dă loc tinerilor Marcos Llorente.

Prima distribuție în Sevilla. Vom vedea pe teren Pablo Sarabia, care înlocuiește neconvingătorul Nolito.

Sevilla și-a amintit să atace doar atunci când rezultatul era deja 0: 5 în detrimentul lor. În minutul 53, Javier Nolito a încercat să verifice concentrarea lui Keylor Navas, care nu a avut nicio problemă să-și salveze șutul mediocru.

JOCUL SE REIA!

ODIHNĂ!

GOOOL FOR REAL (MADRID). 5: 0. HAKIMI! Până la sfârșitul părții a fost timp pentru tânărul Ashraf Hakimi, care a marcat primul său gol profesional cu echipa „regilor”. Marocanul a finalizat o combinație excelentă între Benzema și Ronaldo. Găsindu-se singur împotriva lui Rico, fundașul drept nu a fost jenat și a înălțat cu măiestrie înfrângerea la 5: 0.

GOOOOL PENTRU REAL MADRID ! 4: 0. KROOS! Acțiunea penală a lui Real nu părea să se fi încheiat. În minutul 38, Tony Kroos a intrat în atac și după schimbul de pase rapide cu Lucas Vazquez, campioana mondială cu Germania a decis să tragă de la marginea suprafeței de pedeapsă. Sergio Rico a fost neajutorat și a trebuit să scoată mingea din propria poartă pentru a patra oară în această repriză.

Avertisment oficial pentru Ever Banega.

Cristiano Ronaldo a continuat să-și demonstreze marea dorință de a juca. În minutul 34 a încercat o foarfecă laterală atractivă. Totuși, șutul său din apropiere a căzut la îndemâna lui Sergio Rico și a fost încă salvat.

Cartonaș galben pentru Iisus Navas, care a făcut penalizarea.

GOOOOL FOR REAL (MADRID) ! 3: 0 ! RONALDO! Nu după mult timp, jocul disperat al lui Sevilla a fost pedepsit cu un al treilea gol. Marcelo s-a trezit în zona de penalizare a „Rohiblancos”, iar încercarea sa de a transfera o finta a dat mâna lui Jesus Navas. Arbitrul șef nu a ezitat și a arătat penalizarea, iar Cristiano Ronaldo și-a asumat sarcina responsabilă. Deși Sergio Rico a atins mingea, legenda cu №7 a reușit totuși să facă rezultatul clasic.

GOOOL FOR REAL (MADRID) ! RONALDO ! 2: 0! Cristiano și-a păstrat tradiția de a marca Sevilla. Acest lucru s-a întâmplat în minutul 22, când CR7 l-a pedepsit de 26 de ori pe neputinciosul Sevilla. Vedeta portugheză a primit o pasă obligatorie de la Marco Asensio și cu un șut elegant a dublat conducerea echipei sale.

ȘANSĂ PENTRU BENZEMA! Karim Benzema nu ar fi el însuși dacă nu s-ar remarca cu un decalaj mare în meci. În minutul 20, trăgătorul francez a primit o centrare excelentă a lui Asensio, dar lovitura sa de cap s-a apropiat de stânga.

LENGLE! Sevilla ar putea răspunde provocării cu un gol în minutul 15. Întrucât Banega a centrat dintr-un fault, apărarea „regilor” s-a gândit mai târziu să creeze o ambuscadă artificială și astfel apărătorul francez al Sevilla - Lengle rămăsese în poziția de poartă. Cu toate acestea, Christoph a întârziat câteva secunde și nu a reușit să-l pedepsească pe Keylor Navas.

Echipa lui Zinedine Zidane a continuat să fie echipa mai activă, profitând la maximum de apărarea fragmentată a lui Sevilla. În minutul 10, Cristiano Ronaldo a deschis un coridor excelent pentru un șut, dar șutul său nu a fost suficient de precis și mingea a mers la câțiva centimetri de bara laterală.

GOOOL FOR REAL (MADRID). 1: 0 ! NACHO! Meciul în sine a început cu presiunea spontană a lui "Los Merengés", care a creat o poziție reală de gol în a 180-a secundă. Descoperirea lui Marcelo s-a încheiat cu o pasă către Lucas Vazquez, care a tras de la marginea careului. Sergio Rico a intervenit decisiv și cu o mână a luat un corner. Cu toate acestea, marele necaz pentru oaspeți s-a întâmplat după el, deoarece Luis Muriel a ucis într-un mod nebun și i-a „dat” mingea de piele la pânda Nacho. Adjunctul lui Sergio Ramos a profitat de situație și a realizat cu ușurință.

Cu câteva minute înainte de începerea meciului, Cristiano Ronaldo a furat aplauzele publicului după ce și-a arătat al cincilea „Bal de Aur” la „Santiago Bernabeu”. Portughezul a primit doza necesară de aplauze de la colegii săi de pe teren, apoi s-a pozat mândru cu toate statuetele câștigate. Desigur, zâmbetul nu i-a părăsit niciodată fața mulțumită!

Realul are un avantaj clar față de Sevilla când vine vorba de întâlnirile lor din capitala Spaniei. Los Merengues au 15 victorii din ultimele 17 jocuri împotriva Sevilla, seria impresionantă începând din 2000. Diferența de gol este impresionantul 28: 8!

„Rohiblancos” sunt victima favorită a noului-vechi cavalier al „Balului de Aur” - Cristiano Ronaldo, care i-a pedepsit întregi De 25 de ori!

Sevilla se află într-o serie de trei victorii în campionat, ca Deportivo (La Coruna), Villarreal și Celta au suferit din cauza puterii andaluzilor. Oaspeții vor fi slăbiți în apărare, deoarece Daniel Cariso și Nico Pareja au ratat meciul astăzi din cauza accidentărilor.