krasnodar

Rennes și Krasnodar nu au reușit să anunțe un câștigător în ciocnirea dintre ei din prima rundă din grupa „E” a Ligii Campionilor. Meciul de la Roazon Park s-a încheiat cu 1: 1, deoarece rivalii au schimbat două goluri rapide în trei minute în a doua repriză. Gazdele au preluat conducerea dintr-un penalty prin Seru Girassi, iar Christian Ramirez a egalat în 59.

Eduardo Camavinga a fost cel mai activ din Rennes în prima repriză.

A făcut de două ori lovituri periculoase, dintre care prima a zburat peste bară, iar a doua a fost salvată de Matvey Safonov.

În același timp, Daniil Utkin a ratat o ocazie bună pentru oaspeți în minutul 32, trăgând la sol, dar în ultimul moment șutul său a fost blocat de un fundaș.

Wren a primit un penalty în minutul 56 când Martin Terrier a izbucnit în suprafața de pedeapsă și a fost împiedicat în spate. Girassi a executat lovitura de pedeapsă și a fost precis pentru 1: 0.

Doar trei minute mai târziu, Krasnodar a egalat. Ramirez a falsificat un fundaș în colțul suprafeței de pedeapsă și cu un șut puternic nu a lăsat șanse pentru portar pentru 1: 1.

Astfel, ambele echipe au înregistrat câte un punct în activele lor. Wren va vizita Sevilla în runda următoare, în timp ce Krasnodar îl găzduiește pe Chelsea.