slavia

Echipa Slaviei a suferit o pierdere de 0: 2 în fața rusului Rubin (Kazan) II, după ce „albii” au permis ambele goluri în doar 90 de secunde.

Echipa bulgară a avut șansa de a deschide scorul în minutul 21, dar după un șut al lui Preslav Petrov, gardianul adversarului a ucis mingea.

O mulțime de probleme pentru fotbaliștii Slaviei, accidentările îi afectează pe „albi”

Mijlocașul Alexander Zlatkov are o accidentare la spate și nu se află în contul lui Zagorcic

Șapte minute mai târziu, Pavel Vidanov a încercat și el să-l surprindă pe portar, dar a fost din nou în frunte și a salvat.

Rezultatul a fost deschis în minutul 72 de Ziganshin, iar la scurt timp, Tsigankov s-a dublat, formând ultimul 2: 0.

Slavia: Stergiakis, Rodriguez, Vidanov, Stanisavevich, Petrov, Gamakov, Zlatkov, Bara, Krastev, Borimirov, Micanski (Georgiev, Uzunov, Munoz, Marem, Ivanov);

Rubin (Kazan) II: Yanovich, Valuev, Smelov, Yakovlev, Gubanov, Sedov, Makarov, Morozov, Karimov, Nikolaev, Sholokh (Tușev, Tsiberkin, Tsigankov, Ziganshin, Saprunov, Nikolov, Nurulin, Fedorochev, Korkin, Komanchev, Rashitov).