Echipa Slaviei a înregistrat o a doua pierdere consecutivă la controale, care fac parte din pregătirea echipei în Turcia. Astăzi, „albii” au căzut de la Ahmat (Grozny) cu 1: 3, după ce în urmă cu doar câteva zile au pierdut în fața Alexandrei ucrainene cu 0: 4.

grozny

Ucrainenii au preluat Slavia în primul control al Sofiei

Albii au pierdut cu 0: 4 în fața Alexandriei

Echipa rusă a preluat conducerea în a 47-a secundă, după un atac bun din stânga. După aceea, a existat o agitație în zona de penalizare a Sofiei, de care Sadaev a profitat și a marcat cu 1: 0. A marcat din nou în minutul 14, dublând avantajul echipei sale.

A doua repriză a început la fel ca prima - cu un gol din vestiar. În a 34-a secundă Stergiakis a fost parat, iar rezultatul a fost 3: 0 în favoarea lui Ahmat.

În minutul 58, Slavia a atins în cele din urmă un obiectiv onorabil. După o combinație excelentă cu coechipierii săi, Vladislav Uzunov a înscris pentru finala 1: 3.

SLAVIA: 32. Stergiakis, 66. Abud Omar, 6. K. Velkov, 15. A. Hristov, 27. Martinov, 77. Velev, 33. Ivanov, 73. Minchev, 14. Dimitrov, 2. Al. Alexandrov, 35. Yomov

AHMAT (MARE): 33. Gudiev, 40. Utsiev, 5. Pliev, 15. Semenov, 4. Wilker, 19. Ivanov, 21. Odise, 23. Shvets, 14. Ravaneli, 8. Leu, 9. Sadaev