17/02/2018 14:20; Georgi Banov, Phenian

titlu

Sora biatletului rus eliminat Anton Shipulin - Anastasia Kuzmina a câștigat a treia medalie la Jocurile de la Phenian și a luat titlul pentru Slovacia la startul în masă feminin.

Kuzmina a făcut o singură greșeală în filmare și a terminat cu 18,8 secunde în fața soției legendarei Ole Einar Bjorndalen - Daria Domrachova (Belarus). Medalia de bronz a revenit lui Tiril Ekhoff (Norvegia), care a fost la 27,7 secunde în urma lui Kuzmina cu două erori.

Astfel, Kuzmina are deja șase medalii de la Jocurile Olimpice de iarnă. Are aur în sprint și argint în urmărirea de la Vancouver și din nou titlul de sprint de la Sochi. În Coreea a luat argint în urmărire și apoi la distanță mare.

Favorita la șase titluri olimpice Laura Dahlmeier (Germania) a suferit un eșec complet și a terminat doar pe locul 16 cu două greșeli.

Kuzmina anunțase că are nevoie de cel puțin două medalii pentru a-i da una fratelui ei. Shipulin a fost unul dintre jucătorii ruși excluși din jocuri.

Altele din sport

Fosta logodnică a lui Maradona și-a golit cardul de credit după ce a murit

40 de procese legate de fosta logodnică a lui Diego Maradona, Roccio Oliva, a drenat cardul de credit pe care l-a primit în câteva ore după moartea sa

Sport la televizor astăzi

Rezultatele etapei a 18-a în Bundesliga și clasament

Declin drastic al Bulgariei în clasamentul Cupei Națiunilor la biatlon

Declinul drastic așteptat al clasamentului de către națiuni la Cupa Mondială de biatlon pentru Bulgaria este deja un fapt. Datorită infecției cu coronavirus și a carantinei ulterioare a întregii echipe, sportivii noștri

Lewandowski a terminat pe locul 3 cu 500 de goluri în secolul 21

Unul dintre cei mai buni atacanți ai secolului 21, Robert Lewandowski, a realizat ceva ce doar doi fotbaliști au reușit de la începutul acestui secol.