sharapova

La fel ca Grigor Dimitrov, campioana Australian Open din 2008 Maria Sharapova a revenit cu o victorie clară și tenis extrem de convingător împotriva Tatianei Maria în victoria cu 6-1 6-4.

Rusul, care a pariat și pe echipa roz a lui Nike, nu a mai jucat în turneu din 2016.

Șarapova și-a deschis contul trimitând zero, după care a realizat o pauză - 2-0. Ea nu a reușit să se solidifice, dar în cel de-al patrulea joc a început să intre revenirile ei puternice, iar fosta би1 a găsit liniile directe și a pătruns din nou - 3-1.

Avanta Sharapova a fost de 4-1, iar adversara ei cu un deficit de 0-30 în al șaselea joc a făcut două duble greșeli consecutive - 5-1. Lumea №48 a servit pentru set și a terminat cu un câștigător direct pe drepturile de setball - 6-1.

La începutul setului secund, Tatiana Maria a dat un semnal clar că și-a schimbat tactica și a început să caute mult mai des șutul final, înregistrând primul joc de serviciu al meciului. Neamțul s-a apărat bine și a contraatacat în momentul perfect și a încercat cu 3-1.

Cu toate acestea, Sharapova nu a permis ca diferența să devină mare și a făcut un rebreak instantaneu, apoi a egalat. În al șaptelea joc, rusul și-a pus sub presiune adversara, care a făcut o dublă greșeală în breakball - 4-3. La 5-4, Masha a servit pentru victorie și a obținut-o cu un as de meci - 6-4.

Karolina Plishkova a deschis programul pe terenul central cu o victorie cu 6-3 6-4 asupra Veronica Sepede Roig, a Joanna Comte a învins-o pe Madison Brengle cu 6-3 6-1. Angelique Kerber a învins-o pe compatriota sa Anna-Lena Friedzam cu 6-0 6-4.

Mai multe rezultate: Lucie Shafarzhova - Ayla Tomlyanovich 7-5 6-3; Piața Vondorushova - Kurumi Nara 7-5 6-4; Carolyn Garcia - Karina Withoft 7-5 6-3; Barbora Stritsova - Christine Ann 6-1 7-5; Bernarda Para - Ana Blinkova 6-2 6-2.