trei

Trei echipe de elită au renunțat la Cupa Rusiei, Peev și Zanev continuă

Ieri s-a disputat a doua grupă de meciuri din finala 1/16 a turneului pentru Cupa Rusiei. Trei echipe din Premier League și-au luat rămas bun de la competiție - Rubin, Rostov Mordovia. Kazan a pierdut 0: 2 în deplasare în fața diviziei a doua SKA-Energy, iar Blagoy Georgiev nu a participat la meci. Rubin a ieșit cu o echipă complet rezervată și a cedat în mod logic adversarului său mai motivat.

Mordovia s-a împiedicat în timpul vizitei sale la Khimki și a pierdut cu 0: 1. Singurul gol din meci a fost marcat de Cernîșov în minutul 47. Cu același rezultat, dar după prelungiri, Tosno l-a eliminat pe Rostov. Mihalov a fost vizat în minutul 99.

Amkar l-a învins pe Spartak (Nalchik) cu 2-0 ca invitat. Serghei Balanovici a devenit eroul echipei din Perm, care a marcat ambele goluri. Petar Zanev a fost titular și a jucat până în minutul 80, când a fost înlocuit de Brian Idov, iar Georgi Peev a intrat ca rezervă în minutul 59.

Ural și-a continuat performanța bună în campionat cu succes pentru cupă. Echipa din Ekaterinburg a împlinit 2: 1 Yenisei cu golurile lui Alexander Stavpets și Spartak Gogniev.

Krasnodar, cu majoritatea starterilor săi, abia a îndepărtat modestul Zenit-Izhevsk. Victoria „taurilor” l-a adus pe naționalul Fyodor Smolov în minutul 85.

Dynamo (Moscova) nu s-a confruntat cu nici o dificultate împotriva Lokomotivului de clasă joasă (Liski) și a câștigat cu 2-0. Alexander Tashaev și Alexander Kokorin au marcat câte un gol în fiecare repriză.