Browserul dvs. nu acceptă videoclipuri HTML5.

lansat

Cel de-al 35-lea Maraton Sofia a fost lansat oficial. Peste 4.000 de alergători și amatori își vor urmări victoria personală, participanții concurând la discipline de la 3 km la 42.195 km.

Datorită maratonului, a fost introdusă o organizare temporară a traficului în centrul capitalei, precum și interzicerea deplină a circulației autovehiculelor de la 6:00 la 15:30.

Mașinile parcate pe traseul maratonului vor fi mutate cu forța. De asemenea, este interzisă deplasarea bicicliștilor pe ruta de alergare.

Informații despre traseul competiției:

Startul Maratonului Sofia 2018 a fost dat la ora 10:00 în fața Stadionului Național „Vasil Levski” de pe bulevardul „Evlogi și Hristo Georgievi” înainte de intersecția cu strada Gurko în direcția Palatului Național al Culturii.