Krassimir Anev este cel mai performant național bulgar în Cupa Mondială de biatlon sezonul trecut.

sezonul

Samokov, în vârstă de 31 de ani, este primul în clasamentul general final, ocupând poziția 39 cu 160 de puncte. Câștigătorul medaliei de argint de la campionatul mondial Vladimir Iliev este al 43-lea cu 135 de tone.

Jucătorii Chepelare Dimitar Gerdjikov și Anton Sinapov sunt unul lângă celălalt în clasament, respectiv 74 și 75 cu 24 și 23 de tone.

În clasamentul general al națiunilor, Bulgaria este pe locul 11 ​​și, astfel, a rămas doar pe locul 1 din încă o cotă pentru sezonul viitor. În fața noastră sunt ucrainenii.

Marele glob de cristal și toate cele mici au fost câștigate de dominatorul norvegian Johannes Tingnes Bjo. A câștigat în 16 din 25 de starturi.

Dintre femei, Emilia Yordanova și Desislava Stoyanova sunt 94 și 96, cu 7 și 5 puncte. Bulgaria este a 19-a în rândul femeilor din națiuni.

Cupa mondială a fost câștigată de italianul cu ochi magnetici Dorothea Wirer.

Altele din sport

Proiect Red Flag pentru 120 de milioane de euro

Ministerul Sporturilor a investit 35.181.521 milioane BGN în infrastructura sportivă din Sofia. Pe Steagul Roșu va fi construită o sală multifuncțională cu o capacitate de 3.000 de persoane.

168 de ore: pensionarul McGregor revine la înfundarea botului

Irlandezul și-a schimbat jurământul că nu va mai lupta, atras de bani și faimă Un om lucrează din greu zeci de ani și dacă alunecă între necazurile vieții și bolile

„Spezia” l-a chinuit din nou pe „romi”, dar a căzut, un ajutor pentru Galabinov

„Spice” -ul lui Andrei Galabinov a fost din nou pe punctul de a dezamăgi „Roma”, dar a pierdut meciul din Serie A cu 3: 4 cu golul lui Lorenzo Pellegrini în timp adăugat. Roma a preluat conducerea cu golul lui Borja Mayoral în 17

Vântul puternic nu i-a oprit pe participanții la Vitosha Winter Fest

„Sofia - Capitala Europeană a Sportului” s-a adunat din nou lângă hotel. Aleko mulți iubitori de munte sub deviza „Descoperă, distrează-te, experimentează” A șasea ediție a Vitosha a devenit o vacanță sportivă plină de culoare

Cu jucătorii din secolul 21, Dunărea a câștigat primul său control cu ​​13: 0

Cu jucători până la unul născut doar în secolul 21, „Dunărea” a câștigat primul control cu ​​13: 0 împotriva diviziei a patra „Dunărea” Slivo Pole. Singura excepție a fost căpitanul echipei cu experiență, Diyan Dimov