Atacantul CSKA Ahmed Ahmedov și-a înregistrat meciul №70 în campionatul bulgar de fotbal. A apărut ca rezervă în victoria asupra lui Botev (Plovdiv) cu 3: 0 ieri. Ahmedov a fost pe teren 12 minute. În aceste 70 de meciuri a marcat 15 goluri.

ahmedov

În acest sezon atacantul are 11 jocuri pentru CSKA în efbet League. Numai în doi dintre ei a început ca titular. Timp de 320 de minute pe teren, a marcat un gol și a făcut 2 pase decisive. A primit de două ori un cartonaș galben.

Bilanțul său al „armatei” în toate turneele este de 27 de meciuri, 808 minute, 5 goluri și 4 cartonașe galbene.

Notă: Statistici ale TOPSPORT.

CSKA l-a învins pe Botev pentru cea mai convingătoare victorie a campionatului din sezon, Vion și Maziku cu primele goluri pentru „Armată”