Beroe a câștigat 0: 0 la Varna împotriva Mării Negre. Meciul s-a jucat cu ploi abundente pe un teren inundat. După pauză vremea s-a îmbunătățit și jocul a fost foarte interesant.

beroe

Stara Zagora are 55 de puncte cu 3 mai multe decât adversara de astăzi și mai are 1 gol în meciurile cu Marea Neagră. Acest lucru le garantează locul patru în clasamentul final.

Marea Neagră - Beroe 0: 0, meciul se joacă pe teren inundat

Meciul poate decide locul patru în Liga I

Terenul dificil a determinat jocul în meci. Mingea nu a putut fi rulată, iar jucătorii s-au ajustat, încercând să o ridice ca fotbalul pe plajă.

Locuitorii Stara Zagora au fost mai activi la început, iar Meshka a ieșit singur împotriva lui Kitanov, dar el nu a putut să o rostogolească corect la ușă.

Treptat, „marinarii” au egalat jocul și au făcut mai multe lovituri periculoase. În general, a fost o mare bătălie, dar Georgi Kabakov a decis să-și salveze cărțile înainte de pauză.

În a doua jumătate ploaia s-a oprit și calitatea jocului s-a îmbunătățit mult. Ambele echipe au jucat deschis și au căutat goluri, dar ceva nu le-a fost suficient să înscrie.

În ultimele minute, Varna a ratat două poziții foarte clare, când Fenush și Iliev nu au reușit să lovească ușa. Tomasz a părut în mod firesc mai fericit și a făcut două schimbări în ultimele minute.

Astfel, cu o rundă înainte de final, doar locul trei și al patrulea din Liga I sunt clare. Acum doi ani, cu un al patrulea loc similar, Dunărea a ajuns în Europa League.