Echipa lui Botev (Plovdiv) a înregistrat o pierdere 0: 3 la omonimul său de la Vratsa în ultimul său control al antrenamentului de iarnă.

control

Este interesant faptul că prima întâlnire a „Canarilor” pentru noua jumătate de sezon din Liga I este împotriva lui Levski din „Gerena”, iar astăzi principalul credit pentru succesul asupra Plovdiv i-a avut adolescenții „blues-ului”, care fac parte din liderul din Liga a II-a.

Planul lui White a funcționat: Filipov s-a întors la Botev (Pd)

"Sunt foarte fericit să joc din nou pentru club."

Atanas Kabov i-a dat avans lui Vratsa în minutul 24 cu un șut frumos de la 20 de metri, iar Petar Atanasov s-a dublat în minutul 36. Fostul jucător din Montana a tras cu piciorul stâng de la 12 metri, iar mingea a trecut prin picioarele lui Ivan Cvorovic.

În a doua repriză, una dintre cele mai curate poziții ale „galben-negrilor” a fost în minutul 70, dar Todor Nedelev nu a reușit să înscrie din penalty. Câteva secunde mai târziu, gazdele au dorit o nouă penalizare pentru un handbal, dar nu a fost acordat. Diogo Campos a risipit cea mai bună ocazie în minutul 72, când a rămas singur împotriva portarului oaspeților, nu a reușit să o depășească.

Al treilea gol pentru Vratsa a venit în minutul 77, când Deyan Ivanov a format clasicul 3-0.

Botev (Pd): Ivan Cvorovic, Lazar Marin (46-Serkan Ussein), Dimitar Pirgov (64-Filip Filipov), Plamen Dimov (46-Radoslav Terziev), Yordan Minev, Tsvetomir Panov, Gustavo Afonso (80-Stanislav Shopov), Lachezar Baltanov (75- Alvaro Juliano), Dude Ndongola (46-Felipe Brizola), Todor Nedelev, Diogo Campos (87-Chris Dobrev)

Botev (Vratsa): Alexander Lyubenov, Kristian Grigorov, Deyan Ivanov, Atanas Fidanin, Ivaylo Mihailov, Daniel Gadzhev, Yordan Apostolov, Petar Atanasov, Atanas Kabov, Kolev, Spa Georgiev