2020

Competiția de crossfit din 2020 în Bulgaria se numește Bulgaria Fittest. A avut loc ieri, 30 august 2020, în conformitate cu reguli stricte, o organizare excelentă, a fost transmisă online și a fost într-adevăr foarte contestată, cu mulți concurenți participanți și la un nivel înalt - atât bărbați, cât și femei. Numai fondul de premii a fost cam ridicol, având în vedere că participarea la competiție a fost plătită - pentru a participa la această competiție CrossFit, a trebuit să plătiți o taxă de participare de 20 până la 30 de euro.

Acest lucru arată că Crossfit în Bulgaria este încă jucat doar pentru sport și faimă, iar sportivii care antrenează serios Crossfit în țara noastră o fac necomercial, doar pentru ei înșiși.

Alexander Angelov, antrenorul de fitness de la Pulse Fitness care conduce cele mai multe antrenamente de grup Tapout și Crossfit acolo, a devenit campion bulgar CrossFit la categoria Om intermediar și a câștigat titlul „Cel mai potrivit din Bulgaria”. Alex a câștigat foarte contestat, cu doar 1 punct de avantaj, dar a devenit totuși campion la categoria sa. Fotografie de la premierea lui Alexander Angelov.

Alexander Tenev a câștigat în Rockies Men. În RX Man - Luka Dukic.

Miglena Grozdeva a câștigat la Rockies Women. În femeie intermediară - Kristina Vasic. În RX Woman - Kristina Naidenova.

Puteți vedea clasamentul pe site-ul oficial al competiției. Și o remarcă de la mine pe site-ul Bulgaria Fittest: site-ul „One Page” nu este suficient pentru un astfel de eveniment pentru care există un mare interes, oamenii care nu au putut viziona fluxul online, vor să vadă videoclipuri și fotografii de la competitia. Numai în grupul CrossFit am mai mult de 250 de persoane - cer video sau cel puțin fotografii, dar deocamdată niciun răspuns din partea organizatorilor.

De aceea, vom încărca cel puțin fotografiile și videoclipurile noastre - într-o zi sau două vom încărca mai multe fotografii, precum și videoclipuri din competiția Crossfit „Bulgaria Fittest”.