CSKA a distrus chinezul Jiangsu (Suning) în controlul dintre cele două echipe, care se joacă la Marbella.

învins

Meciul a fost primul din cantonamentul „roșilor” din Spania, încheindu-se cu un 8: 0 devastator pentru Sofia.

Kiril Despodov s-a remarcat cu un hat-trick pentru echipa bulgară, iar Alberg, Zhivkov, Atanasov, Manolev și Karanga au adăugat încă un gol. Acesta din urmă a „excelat” cu câteva rateuri din poziții curate și, aparent, trebuie să-și ajungă din punct de vedere fizic.

TOPSPORT a urmărit în direct pentru utilizatorii săi ce s-a întâmplat în inspecție:

CSKA - Jiangsu Suning 8: 0, un hat trick pentru Despodov!

„Armata” începe comenzile în Marbella împotriva echipei lui Fabio Capello

În prima repriză CSKA a jucat fotbal. Cu siguranță, adversarul nu și-a concentrat eforturile asupra aceluiași sport, cu intrări grosolane, provocări, dar nu doar evenimente fotbalistice în rândul oaspeților simbolici.

Jucătorii „roșilor” au făcut tot ce au vrut pe teren, alternându-și acțiunile una după alta.

Doar în primele 6 minute, Sofia ar fi putut prelua conducerea în rezultat, dacă golul lui Fernando Caranga a fost puțin mai precis.

Rezultatul a fost deschis după 17 minute de joc, când Kiril Despodov a executat o lovitură liberă la marginea suprafeței de pedeapsă, acordată pentru o încălcare împotriva lui Karanga.

Berbecul „roșilor” și-a dat seama după 35 de minute de joc, când s-a luptat pentru o minge cu portarul adversarului și a tras pe lângă corpul său pentru 2: 0.

Cu trei minute înainte de pauză, Roland Alberg și-a înregistrat și numele printre golghieri, împingând mingea în plasă dintr-o poziție convenabilă.

Astfel, dominația „roșilor” era palpabilă și susținută de dovezi solide - trei goluri împotriva formării lui Don Fabio Capello. Doar pentru jumătate din joc.

Conducerea „armatei” s-a umflat și mai mult în a doua 45 de minute, iar în doar aproximativ 180 de secunde Kiril Despodov a mai marcat două goluri.

Mai întâi a fost corect dintr-un penalty acordat pentru un fault asupra lui și mai târziu a marcat cu o lovitură de cap, pentru 5: 0.

8: 0 final a fost format de supleantul Radoslav Zhivkov, urmat de Atanasov și Manolev. Naționalul experimentat a marcat din penalty.

S-a crezut inițial că „armata” își va păstra jucătorii principali pentru meciul cu Dynamo ucrainean (Kiev), care este sâmbătă.

Cu toate acestea, Belchev nu a dat vedetelor o pauză împotriva echipei chineze conduse de legenda italiană Fabio Capello, care a terminat pe locul 12 în campionat.

Pe lângă Jiangsu, „armata” va concura cu o altă echipă chineză - Tianjin, condusă de legenda germană Uli Stilike.

Fără îndoială, cel mai serios cec pentru echipa lui Stamen Belchev va fi pe 31 ianuarie, când rivalul este Spartak (Moscova), cu Ivelin Popov în componența sa.

Manolev: Karanga și-a cerut scuze întregii echipe, absența lui nu ne-a afectat negativ

„A avut probleme în Brazilia, le-a rezolvat și s-a întors”.