Denislava Glushkova TC "Dema", Sofia și Ivaylo Dechev TC "Levski", Sofia a câștigat titlurile de simplu la un turneu de stat pentru băieți și fete sub 14 ani. Competiția din calendarul BFTennis a avut loc în condiții excelente pe terenurile TC " 15:40 ", Sofia. La concurs au participat 64 de băieți și 62 de fete.

În meciul final pentru juniori, Ivaylo Dechev a câștigat cu 7: 6 (2), 6: 0 Martin Despodov TC "15:40", Sofia

La fete, Denislava Glushkova a câștigat finala cu 6: 2, 6: 0 împotriva Violinei Mitrofanova TC „Sport Palace”, Sliven.

denislava

În turneul de dublu pentru juniori, primul loc a fost câștigat de Mihail Ivanov și Hristian Semerdzhiev de la TC „15:40”, Sofia. În finală s-au impus cu 6: 3, 6: 3 asupra lui Dragomir Draganov TC "Sport Palace", Sliven și Ivaylo Dechev TC "Levski".

Denislava Glushkova TC "Dema" și Ira Todorieva TC "Pazardzhik" au devenit primii în competiția de dublu pentru fete. Într-o finală dramatică au câștigat cu 6: 2, 3: 6, 10: 6 Elina Buyuklieva TC "15:40" și Violina Mitrofanova TC "Sport Palace".

Denislava Glushkova joacă tenis la Clubul Sportiv Dema încă de la 5 ani. În primii câțiva ani, s-a antrenat de două sau trei ori pe săptămână. Când și-a început participarea la turneele mai mari, și-a arătat potențialul și s-a remarcat prin multe meciuri lungi, care s-au încheiat întotdeauna cu o victorie. Îi impresionează pe toți cu spiritul ei de luptă și dorința de a câștiga. La vârsta de 10 ani a participat la mai mult de 50 de meciuri la competițiile naționale fără pierderi. Datorită rezultatelor sale excelente, Federația Bulgară de Tenis a dus-o la două turnee importante din Europa (Croația și Franța) și a obținut primele victorii internaționale.

SPORT DEPOT crede în tinerele speranțe ale Bulgariei și le sprijină în demersurile lor. Pentru alegerea sa de a se dezvolta profesional într-unul dintre sporturile noastre preferate, tenisul, Denislava Glushkova a primit echipamente de la marca italiană Lotto. Întreaga echipă SPORT DEPOT îi urează o urcare rapidă pe scara succesului.