extragere

Sochi a ratat o ocazie excelentă de a ieși pe locul 4 în clasamentul Ligii Premier Rusiei. Echipa accidentatului Ivelin Popov a întâlnit-o pe Ufa în zona retrogradării și se aștepta să ajungă cu ușurință la cele trei puncte, dar meciul s-a încheiat cu 1: 1. Sergei Terekhov a deschis pentru Sochi în minutul 53, dar la final Komnen Andric a egalat dintr-un penalty.

Cu o remiză, Ufa a rupt o serie de trei pierderi consecutive și a adunat 7 puncte, iar în partea de jos a rămas Rotor cu 6.

Sochi se află pe poziția a 6-a cu un avantaj de 23 de puncte, la fel ca Dynamo (Moscova) și Rostov.

Sochi a avut destul de multe poziții înainte de pauză, dar le-a irosit. La sfârșitul reprizei și transversala a salvat oaspeții după un șut al lui Anton Zabolotny.

În minutul 53, Terehov a furat mingea de la un fundaș al lui Ufa, a dat față în față cu portarul Alexander Belenov și a învins-o tehnic. În minutele următoare, gazdele nu au reușit să decidă meciul în favoarea lor și au regretat în cele din urmă.

În minutul 82, Ivan Miladinovici l-a doborât pe Vyacheslav Krotov în suprafața de pedeapsă, ceea ce a condus la o penalizare pentru Ufa. Noua adăugare a echipei Komnen Andrić nu a greșit și a adus punctul oaspeților.

După pauză pentru echipele naționale, Sochi va vizita CSKA (Moscova), iar Ufa îl va întâlni pe noul Khimki.