Amuzantul arbitru spaniol Raul Chavet Garcia și asistenții săi au decis să preia conducerea în timpul controlului dintre Ludogorets și Legia Varșovia, care a fost jucat la centrul de fotbal Marbella. Ludogorets a pierdut 0: 1 în fața lui Legia, dar inspecția a fost încheiată în minutul 79, iar două goluri obișnuite ale lui Razgrad au fost anulate din cauza unor ambuscade inexistente. În plus, arbitrii au oprit încă două atacuri ale bulgarilor din cauza unor ambuscade inexistente, care au făcut ca meciul să fie și mai nervos. Atacantul Legiei a rupt brațul portarului Ivan Cvorovic, călcând pe el și în loc să primească o carte, arbitrul a dat afară fundașul central al lui Ludogorets Kozmin Motsi pentru o remarcă.

foto

„Acest arbitraj este mai mult decât părtinitor”, a izbucnit sediul central Ludogorets după ce meciul a fost oprit.

Arbitrul a oprit meciul din cauza remarcilor jucătorilor bulgari. În minutul 79, cu un scor de 1: 0 în favoarea polonezilor, arbitrul a decis să dea un fault în favoarea lui Legia. Jucătorii de fotbal din Ludogorets s-au opus, dar în limitele permise. În mod surprinzător pentru ambele raiduri, arbitrul a părăsit terenul și a oprit controlul.

Ludogorets a jucat mai bine în primele minute ale meciului. În a 4-a, Miroslav Ivanov a centrat dintr-un corner în zona de penalti a lui Legia, apoi mingea a sărit în corpul lui Schuler și Skaba a prins mingea pe linia porții.

Legia Varșovia a preluat conducerea cu 1: 0 în minutul 31, când Kuroski a dat o pasă lui Jorge Salinas, care l-a depășit pe Jordan Minev și a ieșit singur împotriva lui Cvorovic, apoi a trecut mingea între picioare și a intrat pe ușa lui Ludogorets.

În minutul 33, Stanislav Genchev a suferit o accidentare la genunchi și a fost înlocuit cu forța de Sebastian Hernandez.

Brziski a tras dintr-un fault în minutul 35, dar Cvorovic a prins mingea fără probleme.

Ludogorets a marcat un gol complet regulat în minutul 39, care a fost anulat din cauza unei ambuscade inexistente. Dimo Bakalov a șutat, direcționând mingea în colțul din stânga jos al ușii lui Skaba, care a plonjat și a salvat și, în plus, Guldan a înscris, dar golul nu a fost numărat din cauza unei ambuscade inexistente.

În a doua repriză, jucătorii lui Ludogorets au jucat mult mai bine decât adversarul lor, dar arbitrul a făcut o mulțime de nervi în meci. În minutul 51, Miroslav Ivanov a șutat de la marginea suprafeței de pedeapsă a lui Legia, dar mingea s-a îndreptat către laturile stâlpului stâng al ușii lui Skaba. Un minut mai târziu, Miroslav Ivanov i-a trecut lui Hernandez, care a rămas neacoperit în suprafața de pedeapsă a lui Legia, a tras din aer, dar a trimis mingea pe lângă stâlpul din dreapta al ușii lui Scaba.

În minutul 54 Ivan Cvorovic i-a dat mingea la picioarele lui Berezinski, care a încercat apoi să-l înșele pe portarul bulgar, dar a reușit să intervină bine și să ia mingea de la picioarele jucătorului polonez, care, însă, a călcat pe gardian. de Ludogorets. Echipa medicală a echipei Razgrad a acordat imediat asistență medicală lui Cvorovic, care a fost apoi dus la un spital local, suspectat că i-a rupt brațul stâng. Fundașul român Cosmin Motzi a răspuns arbitrului, care a decis să îl expulzeze cu cartonaș roșu direct. Antrenorul principal al lui Ludogorets, Ivaylo Petev, a făcut o schimbare și la pus pe Bart în locul lui Motsi. Uroš Golubović l-a înlocuit pe Čvorović în minutul 56.

Ludogorets a marcat un nou gol în minutul 63, când Yordan Minev a trecut la Bezyak, care a trimis mingea în plasa lui Skaba, dar golul a fost din nou anulat din cauza unei ambuscade imaginare.

În minutul 70, Junior Kaysara a centrat în suprafața de pedeapsă a lui Legia, apoi Lubomir Guldan a șutat, dar a trimis mingea peste transversală în afara.

Jucătorii lui Ludogorets au avut unele pretenții rezonabile pentru o penalizare în minutul 73, când Marcelinho a trecut la Svetoslav Dyakov, care a fost împins în spate de un gol, dar arbitrul a ignorat situația.

Arbitrul i-a acordat lui Alexander Bart cartonaș galben în minutul 79, după care a fost înconjurat de jucătorii lui Ludogorets, care aveau pretenții la judecățile sale. În acel moment, Raul Chavet Garcia a decis să părăsească terenul și să pună capăt controlului dintre Ludogorets și Legia.

Următorul cec al lui Ludogorets este împotriva Lokomotiv Moscova pe 17 februarie.