pierdere

Atacantul bulgar Andrey Galabinov a fost nevoit să părăsească jocul în urma pierderii La Spezia cu 0: 3 de la Milano în runda a treia din Serie A.

Galabinov a început sezonul într-un vârtej cu trei goluri în primele două jocuri ale sezonului și a fost chemat la echipa națională a Bulgariei, dar în această seară a avut ghinion.

El a fost înlocuit în minutul 31, iar accidentarea sa a fost cel mai probabil musculară.

Milan a marcat în repriza a doua, cu Rafael Leao de două ori și Theo Hernandez marcând două goluri.

Astfel, „Rossoneri” au adunat un activ total de 9 puncte și sunt în fruntea clasamentului cu Atalanta, care mai devreme astăzi a învins Cagliari cu 5: 2 acasă.

Derby-ul din Italia dintre Lazio și Inter s-a încheiat cu 1: 1 după golurile lui Lautaro Martinez pentru oaspeți și Sergei Milinkovic-Savic pentru gazde.

Ambele echipe au terminat meciul într-o echipă redusă după cartonașele roșii ale lui Ciro Imobile (minutul 69) și Stefano Sensei (locul 86) după scântei aprinse pe teren. Gazdele au trebuit să facă și trei înlocuiri forțate din cauza accidentărilor jucătorilor lor.