O altă capodoperă a lui Dimitar Berbatov a adus practic cele trei puncte ale lui „Monaco” la „Evian” într-un meci al campionatului francez, câștigat cu 3: 1.

elegant

Bulgarul a fost lăsat pe bancă de antrenorul său Leonardo Jardim, dar a trebuit să intre rapid în joc. În minutul 18, Yannick Ferreira Carasco a fost rănit, iar bulgarul ia luat locul. Imediat după aceea, Anthony Martial a deschis scorul. În minutul 36, Berbatov și-a demonstrat încă o dată geniul de fotbal. Bulgarul a primit mingea în viteză în fața arcului suprafeței de pedeapsă a lui „Evian” de Joao Moutinho și cu mișcări fine a învins fundașul și portarul care o păzea pentru a trimite mingea în plasă. În ultimul moment, apărătorul Abdallah i-a pus un picior în cale, dar ea a continuat să intre oricum. Astfel, ambele echipe s-au retras cu un scor de 0: 2 la pauză.

Vezi AICI obiectivul lui Berbatov.

Până la sfârșitul meciului ambele echipe au schimbat un gol. În primul rând, Alain Toure a respins în cele din urmă gazdele din ideea de cel puțin o remiză în minutul 60 cu un al treilea gol în favoarea „Monaco”, iar cu 6 minute înainte de sfârșitul rezervei de timp regulat, Sugu a înscris un gol onorabil pentru „ Evian ".

Cu trei puncte, echipa din principat este a patra cu 9 puncte din a treia „Marsilia”, dar cu două jocuri mai puțin.

Altele din fotbal

CSKA era interesat de Ecuador

Atacantul de 24 de ani al diviziei a doua braziliene "Vitoria" (Bahia) Jordi Josue Caicedo Medina este foarte aproape de CSKA, susține jurnalistul Gustavo Viacreses

CSKA cu fitness modern în Pancharevo

CSKA are deja o sală de sport modernă în Pancharevo, s-au lăudat constructorii pe Facebook. S-a făcut o revizie majoră a sălii, care arăta ca un mormânt

Tigres și Ulsan deschid Campionatul Mondial de Cluburi

Tigrii mexicani și coreeanul Ulsan deschid Cupa Mondială a cluburilor pe 4 februarie, tragerea la sorți a FIFA a decis. Al-Duhail din Qatar și Al-Ahly din Egipt joacă în al doilea meci al zilei

Dimitar Iliev este din nou jucătorul de fotbal al anului (fotografii, grafică)

Atacantul "Loko" (Pd) Dimitar Iliev a fost din nou ales ca fotbalist al anului în Bulgaria. A câștigat sondajul de 60 de ani pentru cel mai bun jucător și și-a dublat succesul de anul trecut

Nuno Reish de la Levski în Australia

Fostul fundaș al Levski, Nuno Reish, a semnat un contract de 3 ani cu Melbourne City, în Australia. A părăsit-o pe Levski în martie, când campionatul a fost suspendat