Chelsea nemiloasă i-a trimis pe campioni în zona crepusculului

Pedro pleacă în detrimentul lui Ryan Loftus-Cheek.

Michi Bashuay va avea 5-6 minute pentru a se dovedi lui Antonio Conte.

Prima distribuție în selecția lui Antonio Conte. Cesc Fabregas apare în joc.

Danny Simpson apare în joc.

GOOOL PENTRU CHELSEA ! 0: 3 ! PEDRO! Umilința pentru campioni a devenit completă în minutul 70, când un alt spaniol a reușit să înscrie un gol pentru Chelsea. Pedro bate apărarea lui Leicester cu o pasă inteligentă către Willian. Schmeichel a ieșit să treacă, dar a fost jucat, iar mingea din piele a revenit adolescentului de la Barcelona, ​​care a înscris cu capul în ciuda încercărilor de a-l opri pe Wes Morgan.

ALONSO. Zona stângă din schema Chelsea a funcționat excelent astăzi! Marcos Alonso, dornic de mai multe goluri, ar fi putut înscrie un hat-trick istoric dacă ar avea un gol ceva mai precis în minutul 63. Willian l-a văzut pe spaniolul descoperit și s-a centrat instantaneu. De data aceasta, însă, testamentul său s-a îndepărtat de ușa „vulpii”.

O seară liniștită pentru vedeta lui Leicester - Jamie Vardy, care până acum nu amenință în niciun fel ușa adversarului.

Shinji Okazaki îl înlocuiește pe Robert Hutt.

Gazdele disperate ale lui Leicester au cerut un penalty în minutul 55 după ce Albrighton s-a întins în suprafața de pedeapsă cu o ușoară atingere cu Alonso. Cu toate acestea, judecătorul Andre Mariner a ignorat situația.

GOOOOL PENTRU CHELSEA. 0: 2 ! ALONSO! Cu siguranță în această seară a aparținut lui Marcos Alonso, care a marcat șocant al doilea său gol al meciului la scurt timp după pauză. Apărarea lui Leicester a uitat de David Lewis într-o centrare de la colț, care i-a obligat pe Morgan și Hutt să acționeze extrem de distras. Astfel, mingea a ajuns la curcubeul pe pândă pe Alonso, care a tras fără niciun fel de pregătire. Pentru plăcerea sa, mingea din piele a deviat ușor la picioarele lui Wes Morgan și astfel a vizitat ușa lui Schmeichel pentru a doua oară în acest meci.

Primul cartonaș galben de la începutul meciului. Christian Fuchs l-a reținut ilegal pe Willian.

JOCUL SE REIA!

Încercați să atacați rapid Chelsea prin centru. Pedro Rodriguez a făcut un raid impresionant, dar în cele din urmă totul sa încheiat cu faultul său la aproximativ 30 de metri de ușă.

După gol, Leicester nu i-a permis lui Chelsea să ajungă la ușa lui Casper Schmeichel. În general, nivelul meciului a scăzut brusc, iar situația periculoasă din fața uneia dintre cele două uși este un eveniment întreg.

Șansă în fața tânărului Ben Chiwell, care a rămas sub minge și nu a reușit să facă un cap promițător în direcția golului lui Thibaut Courtois.

Willian este într-o poziție de ambuscadă!

Fluctuații ușoare în apărarea lui Chelsea, care până acum însă nu ajută gazdele în niciun fel.

Lovitură strălucitoare din poarta lui Alonso.

GOOOL PENTRU CHELSEA ! 0: 1! ALONSO!Răspunsul lui Chelsea a fost mai mult decât elocvent. În minutul 6, oaspeții au creat un atac excelent, care s-a încheiat cu un gol al lui Marcos Alonso. Totul a început cu centrarea unui alt spaniol - Cesar Aspilicueta. Apărarea lui Leicester nu a reușit să facă față lui Pedro și Hazard în zona de poartă. Acesta din urmă a arătat o vedere excelentă și a continuat la atacantul lui Alonso, pentru care nu a fost o problemă să găsească plasa de câțiva metri.

MUSA! De parcă nimeni de la Kings Power Stadium nu a fost surprins de startul puternic al gazdelor. Susținuți de publicul lor strălucit, „vulpile” au atins o ocazie de gol în primele secunde ale derby-ului. Ahmed Musa a primit mingea pe aripă, apoi a demonstrat o tehnică excelentă și a reușit să devieze un șut dintr-un unghi mic. În locul lui, însă, se afla Thibaut Courtois, care reflecta cu măiestrie.

26. Danny Simpson 29. Nathaniel Chaloba

Leicester și Chelsea se confruntă în cel mai interesant meci al programului de sâmbătă din Premier League. Acum un an, ambele selecții se aflau pe polul opus al performanței lor. „Vulpile” au uimit lumea în marșul lor către titlul de campionat, în timp ce londonezii putrezeau în mlaștina mediocrității.

Furios Conte strigă: Costa, du-te în China!

Tianji vrea steaua

Ordinea din univers părea să fie în ordine, deoarece marele maestru din capitală a revenit la marele joc pentru medalia de aur, iar Leicester și-a luat poziția obișnuită în partea de jos a mesei. În ciuda tuturor celor spuse, selecția lui Claudio Ranieri va încerca să demonstreze că încă mai are încredere în campion. Gazdele alternează puternic cu jocuri slabe, iar astăzi vor trebui să aibă de-a face cu Chelsea fără cele trei stele din Africa (Amarthey, Marez, Slimani), care vor participa la CAN 2017.

„Comentariul” lui Costa asupra scandalului Conte

Fotbalistul din afara grupei pentru meciul cu Leicester

Astfel, imensa responsabilitate cade din nou pe umerii lui Jamie Vardy, el se va baza pe sprijinul activ al întotdeauna energic nigerian - Ahmed Musa.

Chelsea va fi fără principalul său golgheter - Diego Costa, care s-a certat încă o dată cu Antonio Conte. Albastrii și-au rupt magnifica serie de 13 meciuri neînvinsă împotriva lui Tottenham și vor încerca să reconstruiască un astfel de raid de campionat cât mai curând posibil. John Terry, care a primit un cartonaș roșu într-un meci al FA Cup împotriva lui Peterborough, a fost pedepsit.

Ranieri: Trebuie să ne mișcăm

„Trebuie să ne ridicăm nivelul în Premier League”

Arbitrul principal al meciului este Andre Mariner.

VEZI AICI COLIZIA INTRIGUATĂ: LINK 1, LINK 2, LINK 3, LINK 4