Manchester United îl găzduiește pe Istanbul Basaksehir în runda a patra din faza grupelor din Liga Campionilor. Astăzi, gazdele din Old Trafford s-au impus cu 4-1 într-o primă repriză puternică, lăsând echipa pe primul loc în grupă cu 9 puncte, PSG are 6 puncte după victoria lor asupra Leipzig, germanii au și 6 puncte, iar Basaksehir este ultim 3 t.

rapid

În minutul 7, astăzi Bruno Fernandes a deschis scorul cu un voleu îngrozitor de la marginea suprafeței de pedeapsă după o lovitură de colț către el - 1: 0.

În minutul 19 când Teles a centrat, portarul a scăpat mingea și Bruno a reacționat din nou cel mai rapid și a marcat cu piciorul stâng pentru 2: 0. În minutul 35, Rashford a câștigat un penalty, pe care l-a executat cu 3: 0.

În a doua repriză, Ole Gunnar Solskjaer s-a grăbit să păstreze energia lui Lindelof la pauză și l-a înlocuit cu Tuanzebe, iar în minutul 59 Bruno, Rashford și Bisaka au plecat spre James, Greenwood și Williams.

Astfel, după slăbirea jocului echipei gazdă într-o lovitură liberă directă în minutul 75 de la Tyuryuk, a reușit să înscrie de la distanță pentru Istanbul pentru 3: 1, urmat de o bară pentru oaspeți. La sfârșit, în minutul 92, United și-au atins ultimul gol când într-un atac rapid Mason Greenwood a fost scos din dreapta și centrat pentru James în teren pentru 4: 1.