leipzig

Manchester United și RB Leipzig joacă cu un scor de 1: 0 în .

LIVE: Man United - RB Leipzig 1: 0.

Manchester United și RB Leipzig joacă cu un scor 1: 0 într-un meci din turul secund al grupei H din Liga Campionilor. Meciul de pe Old Trafford va începe la ora 22:00 și va fi urmat în direct de Gong.bg.

Oaspeții au început meciul mai agresiv și au încercat să atace poarta lui David De Gea, dar Luke Shaw a fost în locul potrivit și a ucis mingea.

Diavolii Roșii au răspuns în minutul 5 când a fost o agitație în zona de penalizare. Cel mai inventiv a fost Fred, care a tras, ricoșat, apoi Peter Gulachi a ucis într-o lovitură de colț.

Cinci ani mai târziu, Aaron One-Bissaka a profitat de un cadou de la Dayo Upamecano. Fundașul a continuat spre Anthony Martial, dar pasul francezului în suprafața de pedeapsă nu l-a găsit pe destinatar, iar apărarea din fața lui Peter Gulacci a reușit și a îndepărtat mingea.

În următoarele câteva minute, echipa germană a exercitat presiuni, dar acest lucru nu a dus la un rezultat, deoarece gazdele au jucat calm în propria repriză și cu pase lungi au încercat să folosească viteza lui Mason Greenwood și Anthony Martial.

După cifre mari în primele minute, ritmul jocului s-a calmat treptat și ambele echipe au început să construiască atacuri treptate.

În minutul 21, „diavolii roșii” au marcat un gol în ușa lui Peter Gulachi. Paul Pogba l-a condus pe Mason Greenwood în spatele apărării. Tânărul a stăpânit în zona de penalizare și și-a dat seama în colțul din stânga jos.

MAN UNITED - RB LEIPZIG 1: 0

1: 0 M. Greenwood 21 '

COMPOZIȚII DE ÎNCEPUT:

BĂRBAT UNIT: David De Gea, Aaron One-Bissaka, Victor Lindelof, Harry Maguire, Luke Shaw, Nemanja Matic, Fred, Paul Pogba, Donnie van de Beek, Mason Greenwood, Anthony Martial

Antrenor: Ole Gunnar Solskjaer