Kuban a căzut 1: 3 ca o gazdă simbolică

pierdut

Cetățenii bulgari Stanislav Manolev și Ivelin Popov au jucat pentru Kuban în pierderea din derby-ul orașului de la Krasnodar cu 1: 3 într-un meci din etapa a 23-a din Premier League rusă.

Căpitanul Bulgariei Ivelin Popov a rămas pe teren pe tot parcursul meciului, iar Manolev a fost înlocuit de Gheorghe Bukur după o oră de joc, după ce a primit cartonaș galben cu puțin timp înainte de pauză.

În minutul 14, gazdele de la Kuban au preluat conducerea prin Lorenzo Melgarejo, care a interceptat o lovitură de cap a lui Charles Cabore dintr-un fault. Primul șut al paraguayanului a fost salvat de portar, dar în prelungire Malgarejo a marcat cu 1: 0. La scurt timp, Ivelin Popov a făcut o pasă dintr-o poziție favorabilă.

În minutul 41, Ari a făcut o mare descoperire și l-a lăsat pe Roman Shirokov, care a egalat pentru 1: 1. Două minute mai târziu, Stanislav Manolev a primit cartonașul său galben.

După pauză, echipa lui Krasnodar a atins cele trei puncte. În minutul 51, fostul jucător al lui Levski, Joazinho, l-a asistat pe Ari, care a marcat cu 1: 2. 1: 3 final a fost format de Roman Shirokov pe lângă un șut reflectat de Wanderson.

Cu succesul său, FC Krasnodar a egalat în puncte cu CSKA (Moscova) pe locul cinci - 40 de puncte, dar „Armata” are un joc mai puțin. Kuban rămâne pe locul 10 cu 26 de puncte.