Marea Neagră a învins rusul SKA (Khabarovsk) cu 2-0 într-un meci de control desfășurat în Turcia. Denislav Angelov a fost corect pentru „marinari” în minutul 83 și Matthias Courier în minutul 90. Băieții lui Ilian Iliev au depășit echipa rusă și au reușit meritat.

marea

În prima jumătate de oră a inspecției, bulgarii au fost mai activi, dar atacurile „marinarilor” nu au fost atât de periculoase încât să împiedice apărarea inamicului. La sfârșitul primei reprize, Gabriel a încercat un șut de la distanță.

Emil Velev în fața TOPSPORT: Levski are argumentele pentru a-l depăși pe Ludogorets și a câștiga titlul

"Echipa este puternică atunci când are mulți mai mulți jucători bulgari", a spus Kokala în emisiunea "Top Predictions" de pe TOPSPORT și SportCafe

În minutul 67, Danny Kiki a creat un pericol de gol. A făcut o lovitură puternică, care nu a găsit conturul ușii. Câteva secunde mai târziu, Mathias Courier a tras tehnic de la marginea suprafeței de pedeapsă în afara.

În minutul 83, „marinarii” au atins primul gol decisiv. Matthias Courier a sustras o minge, apoi a centrat pe sol către Denislav Angelov, care a înscris de la distanță.

În ultimele secunde ale meciului, Denislav Angelov l-a găsit pe Matthias Courier la sol în zona de penalizare, care a modelat rezultatul final. Includerea lui Angelov și Courier a adus multă prospețime în atac, care s-a dovedit a fi cheia victoriei valoroase a Mării Negre.

Linii de start:

Marea Neagră: 18. Mitrovic, 27. Dimov, 44. Hantakias, 93. Atau, 6. Popov, 71. Panayotov, 11. Bukasi, 90. Minchev, 47. Gabriel, 10. Iliev, 9. Isa

SKA: 29. Soromitko, 97. Trifonov, 15. Suslov, 90. Matviechuk, 44. Manuilov, 33. Kvekveskiri, 77. Oancha, 34. Vashenko, 7. Katsaev, 79. Ramazan, 11. Bazelyuk.