Rivala echipei noastre naționale în calificările la Euro - Muntenegru, a obținut o altă victorie cu un scor de 1: 0, deși într-un meci amical.

minut

Fosta republică iugoslavă a făcut acest lucru împotriva compoziției Uzbekistanului la domiciliul său din Podgorica.

Muntenegrenii trebuiau să viziteze Japonia astăzi pentru o inspecție de control, dar din motive de înțeles acest lucru nu s-a întâmplat.

Golul liderului surprinzător din grupa noastră „G” a fost marcat de jucătorul Sporting (Lisabona) - Simon Vukčević, în ultimele 90 de minute.

Astfel, Muntenegru nu cunoaște gustul înfrângerii în șapte meciuri consecutive. În plus, echipa nu a acceptat un gol în poartă pentru 638 de minute.

Bulgaria va vizita Muntenegru pe 4 iunie în calificările la Euro, iar acest meci ar putea fi decisiv în lupta pentru locul doi în clasamentul final, dacă reușim mâine să învingem Elveția.

În acest moment, ai noștri sunt pe locul 4 cu 3 puncte, în timp ce muntenegrenii sunt lideri cu 10, dar și cu un joc mai mult.