Fotografii: Hristo Kolev - Stalin

optimi

Echipa lui Spartak a pierdut din optimi în Liga a II-a Lokomotiv (GO) cu 0: 3 în al doilea meci de control al antrenamentului de iarnă, disputat în districtul Devnya „Povelyanovo”.

Rezultatul în favoarea „căilor ferate” a fost deschis de Dimitar Yurukov în minutul 7, iar în al 25-lea Kaloyan Stefanov a făcut 2: 0. În minutul 72, Yanislav Tsachev a fixat finalul cu 3: 0

În prima repriză, Spartak a solicitat un penalty, dar arbitrul a făcut semn pentru continuarea jocului. În minutul 45, Thomas Tsvyatkov a ratat cea mai curată situație pentru Varna. Mijlocașul a șutat aproape, dar portarul lui Loko a executat un corner.

Mijlocașul Litex, Thomas Tsvyatkov, în vârstă de 22 de ani, care este junior la Litex, dar are și meciuri pentru prima și a doua echipă a Ludogorets, a jucat pentru Spartak. În câteva zile va fi clar dacă va rămâne la Varna în primăvară.

Antrenorul Kyriakos Georgiou testează încă o lovitură a lui Ludogorets - Nikolay Penkov, în vârstă de 17 ani, precum și trei adolescenți de la Marea Neagră, lovind în toamnă pentru satul Karamanite - Tugay Nedjet, Ibram Ibrekir și Emre Sevim. Primii doi au șanse reale să rămână în echipă. Același lucru este valabil și pentru Simeon Savov.

Primele adăugiri au fost date și noilor adăugiri Ventsislav Gurkov și Hristo Ivanov, care vine împrumutat de la Slavia. Mai era un nou pe teren - Ivelin Angelov.

Compoziția lui Spartak: Hristian Slavov (46 - Georgi Stavrev), Georgi Dinkov (46 - Emre Sevim), Ventsislav Gurkov, Nikolay Tomov (56 - Nikolay Penkov), Simeon Savov, Ibryam Ibrekir, Miroslav Georgiev (50 - Blagovest Gachev), Ivelin Angelov, Thomas Tsvyatkov (54 - Tugay Nedjet), Rangel Abushev (56 - Hristo Ivanov), Yanaki Smirnov (căpitan).