Rusul l-a învins pe Dominic Tee

părăsit

18:51 | 19 noiembrie 2020.

Andrei Rublev a obținut succesul lui Dominic Thiem în două seturi - 6-2, 7-5, în exact o oră și 15 minute, într-un meci al grupei Londra 2020 la finalul Masters din capitala engleză.

Rusul a câștigat partea de deschidere după doar 26 de minute, după ce a făcut două descoperiri în pasul austriacului. În setul doi, el a preluat din nou controlul evenimentelor de pe teren, făcând o descoperire pentru 2-1, dar Dominator a revenit la joc și a egalat cu 4-4. Cu toate acestea, Team a permis o nouă pauză, după care Rublev a închis cu succes meciul în favoarea sa.

Medvedev l-a învins pe Djokovic cu un joc excelent

Astfel, jucătorul de tenis rus, care a ridicat cinci titluri anul acesta, s-a despărțit de o victorie în debutul său la Londra. O echipă care și-a asigurat deja un loc printre semifinaliste și anul acesta după cele două victorii anterioare, va aștepta să afle unde se va termina în grupă.

Acest lucru va deveni clar după confruntarea dintre Rafael Nadal și campionul de anul trecut, Stefanos Tsitsipas, care joacă într-un meci „totul sau nimic” - câștigătorul merge în semifinale, în timp ce celălalt părăsește Londra./BGNES