Au fost disputate al doilea meci din prima rundă a fazei grupelor din Liga Campionilor

șahtior

Șahtior Donețk a șocat Real Madrid ca invitat și l-a învins cu 3: 2. Tete a deschis pentru ucraineni în minutul 29, Varan a marcat un autogol în 33, iar Solomon în 42 a făcut 3: 0. În 54, Modric a revenit Real în meci, iar în 59, Vinicius a redus la 2: 3. În timp adăugat, golul lui Valverde a fost anulat din cauza unei ambuscade.

Liverpool a reușit să obțină victoria ca oaspete al Ajax. Englezii au câștigat după un autogol al lui Taliafico în minutul 35.

Bayern Munchen nu i-a lăsat nicio șansă lui Atletico Madrid și a câștigat cu 4-0. Koman a deschis în minutul 28, iar Goretska s-a dublat în 41. Tolisso în 66 a făcut rezultatul clasic, iar Kinsley Coman în 72 a modelat rezultatul final.

Singurul bulgar din Liga Campionilor din acest sezon, Bozhidar Kraev a intrat ca rezervă în minutul 87 pentru Midtjylland. Echipa daneză a pierdut ca gazdă în fața lui Atalanta cu 0: 4. Zapata a deschis în 26, Gomez s-a dublat în 36 și Muriel în 42 a făcut rezultatul clasic. Rezultatul final a fost format de Miranchuk în minutul 89.

În celelalte meciuri de astăzi RB Salzburg - Lokomotiv Moscova 2: 2, Inter - Borussia Mönchengladbach 2: 2, Manchester City - Porto 3: 1, Olympiacos - Marsilia 1: 0.