• Alții
  • Fotografie
  • DirTV

Șarapova a început sezonul cu o victorie elegantă

Recuperată din accidentare, Maria Șarapova a început noul sezon cu o victorie convingătoare.

început

În primul meci din turneul din Brisbane, rusa nu a avut probleme împotriva francezei Caroline Garcia, în vârstă de 20 de ani, și a învins-o cu 6-3, 6-0.

Soția lui Grigor Dimitrov a arătat o formă destul de decentă, având în vedere că nu a mai apărut pe teren la un meci oficial din august din cauza unei leziuni la umărul drept.

A făcut 4 descoperiri în meci și nu a făcut o greșeală în slujba ei, fără a da nicio șansă adversarului său. Ambii jucători de tenis au marcat 6 ași în meci, care a durat o oră și 4 minute.

În runda următoare Sharapova va juca cu adolescenta australiană Ashley Barty, care a trecut cu succes calificările, iar astăzi a eliminat-o pe Daniela Hantukhova în două seturi 6-3, 7-5.

În câteva minute pe terenul central „Pat Rafter Arina” din Brisbane va fi Grigor Dimitrov, care va discuta cu olandezul Robin Haase.

Câștigătoarea de anul trecut, Serena Williams, a fost plasată sub под1 și a murit în primul tur. Sub №2 se află Vika Azarenka, care începe și din turul doi. Turneul are un fond de premii de 1 milion de dolari, a raportat BGNES.