rezidenți

Șase sportivi din clubul Haskovo MMA au câștigat medalii la Campionatul de Kickboxing de Stat. Competiția a avut loc în stațiunea Kamchia pe 15 și 16 august.

Eren Ahmed a câștigat două medalii de aur. A obținut premiile în două stiluri diferite din categoria de până la 63 kg.

Radoslav Rusev a jucat în trei stiluri la categoria 79 kg. În competițiile individuale Rusev a câștigat 2 medalii de argint și 1 de bronz. Haskovo a jucat și în finală împotriva lui Ivan Krastanov. Luptătorul cu experiență din Sofia are o serie de premii, inclusiv o centură europeană și o Cupă Europeană pentru cel mai tehnic sportiv. Radoslav Rusev a arătat un joc bun, dar a pierdut cu o mică marjă.

Coechipierul său Vladimir Petrov este de două ori subcampion la categoria 94 kg. Haskovo a rămas dezamăgit de hotărârile judecătorilor în ambele finale ale lui Petrov. Rămân îndoieli cu privire la faptul că arbitrii și-au sprijinit adversarul din clubul "Star Team" din Sofia.

Milen Milenov a adus încă două medalii pentru Haskovo. În stilurile individuale din categoria de până la 74 kg, s-a clasat pe locul doi și pe locul trei.

Alexander Dimov și Kristian Georgiev, care au jucat la juniori până la 84 și 63 kg, au câștigat medalii de bronz.

Băieții i-au mulțumit antrenorului clubului Svilengrad „Tangra” Dimitar Dimitrov, care i-a susținut în competiție.