Serena Williams a învins-o cu ușurință pe germana Karina Witthoft și și-a asigurat un meci cu sora ei Venus în runda a treia a US Open 2018. Americanul a câștigat cu 6-2, 6-2 în 1 oră și 8 minute.

juca

Caroline Wozniacki și Jelena Ostapenko continuă în căldura New York-ului

Letona a făcut mai multe viraje înainte de a o învinge pe Andrea Petkovic

În primul set, Whithoft a reușit să întoarcă prima pauză Serenei, dar apoi au urmat două. Nemțeanul a rezistat în setul secund, dar a pierdut ultimele patru jocuri ale meciului.

Serena a jucat ultima dată cu sora ei Venus în Indian Wells și a pierdut. Dar scorul general este de 17-12 victorii pentru sora mai mică. În turneele de Grand Slam, Serena conduce cu 10 până la 5 victorii. În ianuarie 2017, cei doi au jucat o finală spectaculoasă la Australian Open, care a fost ultimul meci al deținătorului recordului de Grand Slam înainte de a-și naște fiica în septembrie.