Albastrii au terminat 1-1 cu Ufa în primul lor control de iarnă

Levski? Nimic de genul acesta - Murray va deveni din nou antrenor

Niki Mihailov a început ca titular pentru Levski împotriva UFA

Levski va transmite în direct două dintre controalele din Cipru

Euforia Gerenei: Pavel Kolev îl face pe Murray Stoilov antrenor al lui Levski

Levski nu a reușit să câștige primul său test în Cipru, după ce a terminat 1-1 cu echipa rusă Ufa clasată pe locul 14 (doar trei victorii în 17 meciuri de ligă în acest sezon).

Portarul Nikolay Mihailov a făcut un al doilea debut pentru „blues”. Repetițiile lui N'Cololo și Yodegor au început ca începători. Primul a găsit chiar rezultatul.

Slavisa Stojanovic a început meciul cu Mihailov la ușă, iar în fața lui David Jablonski, Yodegor, Ivaylo Naidenov și Louis Nganioni au jucat în apărare. Anthony Belmont, Ilia Yurukov, Gabriel Obertan, Paulinho și N'Cololo au început în mijlocul terenului, iar Sergio Bush a fost titularul în atac.

Levski a deschis scorul în minutul 20 când Gabriel Obertan a legat doi apărători ai Ufa în fața suprafeței de pedeapsă și a fost faultat pe curcubeu. Stojanovic i-a permis lui N'Cololo să faulteze și nu a dezamăgit cu un șut superb în colțul apropiat pentru 1: 0.

N'Cololo și Yodegor au realizat o primă repriză puternică, ambii lipsă într-o altă situație, iar extrema aproape a atins un gol de asistență după o pasă a lui Bush. Cei doi au părăsit jocul la pauză împreună cu majoritatea primei echipe, iar a doua a marcat în minutul 55. Portarul Nikolay Krastev a făcut fault pe un atacant care s-a desprins de el și Ufa a marcat dintr-un penalty pentru 1: 1.

Ufa a lovit bara transversală după un gol, iar la finalul meciului Stanislav Kostov nu a profitat de o greșeală a portarului rus. Meciul s-a încheiat cu o remiză 1: 1, iar Levski așteaptă următorul său rival Henan, pe care îl va înfrunta pe 25 ianuarie.