Antrenorul bulgar Stoycho Mladenov l-a condus pe Kaiser la trofeu în turneul Cupei de fotbal din Kazahstan după o victorie dramatică cu 2-1 asupra lui Atyrau în finală după prelungiri.

mladenov

Clubul din Kyzylorda a câștigat trofeul pentru a doua oară în istoria sa din 1998.

Atyrau a fost foarte aproape de succes după ce a preluat conducerea în minutul 67 cu un gol al lui Piotr Gzelczak, iar trei minute mai târziu adversarul a rămas cu un om mai puțin pe teren din cauza cartonașului roșu al lui Ashkat Tagibergen.

Kaysar a reușit să egaleze cu un minut înainte de sfârșitul timpului regulat cu un gol al rezervei Igor Zenkovic, iar la începutul prelungirilor Atyrau a rămas cu 10 persoane din cauza cartonașului roșu al lui Jacques Nvjem.

Meciul s-a dus la penalty-uri, dar Duman Narzildaev a marcat golul victoriei în al doilea minut de timp adăugat în prelungiri pentru a aduce triumf lui Mladenov și băieților săi./BTA